معرفی و مقایسه کتاب

آزمون mhle چیست؟

آزمون mhle چیست؟ | آزمون mhle برای ارشد | نمونه سوالات آزمون mhle | هزینه آزمون mhle | محل برگزاری آزمون mhle

آزمون mhle چیست؟

شاید در دوره تحصیل خود چندین بار نام آزمون mhle را شنیده باشید. یا حتماً شنیده‌اید که  آزمون mhle برای ارشد مهم است؛ البته اگر دانشجوی یکی از رشته‌های پزشکی یا پیراپزشکی باشید. مدرک mhle برای آزمون ارشد وزارت بهداشت اجباری شده است.

برای مثال اگر شما در رشته روانشناسی تحصیل می‌کنید و قصد شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت را در رشته روانشناسی دارید، داشتن مدرک mhle برای شما ضروری است. mhle آزمونی است که برای سنجش سطح زبان متقاضیان تحصیل در رشته‌های تخصصی پزشکی و پیراپزشکی در داخل کشور برگزار می‌شود.

طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی، از آزمون 1400 – 1401 وزارت بهداشت به بعد کسب نمره 45 در آزمون MHLE اجباری شده است. البته این مدرک قابل معادل سازی است. این آزمون دارای نمره مشروط 40 است و کسانی که این نمره را در آزمون mhle کسب می‌کنند می‌توانند بعد از قبول شدن در کنکور ارشد برای کسب نمره حد نصاب 45 در آزمون زبان شرکت کنند.

اکنون که اندکی با این آزمون آشنا شدید یا بطورکلی فهمیدید که آزمون mhle چیست؟ قطعاً سوالات دیگری در ذهن شما ایجاد می‌شود. برای مثال نمونه سوالات آزمون mhle کدامند؟ هزینه آزمون mhle چقدر است؟ محل برگزاری آزمون mhle کجاست؟ آیا داوطلبان اعزام به خارج از کشور باید در آزمون mhle شرکت کنند؟ یا آیا مدرک mhle برای فرصت مطالعاتی با بورسیه خارج از کشور کافی است؟

نمونه سوالات آزمون mhle

سوالات آزمون mhle به سه بخش کلی تقسیم می‌شوند، Grammer،Reading و Listening ! برای موفقیت در آزمون mhle، سطح زبان انگلیسی شما باید در حد قابل قبولی باشد. بطور حدودی معادل با IELTS شش و نیم تا نه!

یکی از راه‌های تقویت زبان انگلیسی برای شرکت در این آزمون آشنایی با نمونه سوالات آزمون MHLE است؛ اما چطور می‌توان نمونه سوالات آزمون MHLE را دانلود کرد؟ آیا کتابی برای شرکت در آزمون MHLE وجود دارد؟

باید بدانید که نمونه سوالات آزمون MHLE قابل دانلود نیستند، چراکه سوالات این آزمون اغلب از حوزه امتحان خارج نمی‌شوند و اگر نمونه سوالی نیز در این زمینه وجود داشته باشد، نمونه سوالات تالیفی است. البته کتاب‌هایی مانند MHLE به زبان ساده یا درسنامه جامع MHLE و MSRT امیر لزگی وجود دارند؛ که می‌توانند با تدریس تخصصی تقویت مهارت شنیداری، نوشتاری، گرامر و درک مطلب شما را برای شرکت در این آزمون آماده کنند.

بنابراین اگر به دنبال مطالعه برای این آزمون هستید، مطالعه این کتاب‌ها بهترین راه است؛ در غیر اینصورت تست زنی نیز می‌تواند به شما کمک کند؛ برای تست زدن نیز اغلب از کتاب تست های کنکور زبان ارشد، مانند جعبه سیاه زبان ارشد استفاده می‌شود.

هزینه آزمون MHLE چقدر است؟

آزمون MHLE معمولاً 6 نوبت در سال و هر دو ماه یکبار برگزار می‌شود. برای ثبت نام در این آزمون باید از طریق سایت  sanjeshp.ir اقدام شود. هزینه آزمون mhle بین 100 تا 150 هزار تومان، بستگی به دوره و سال شرکت شما در این آزمون دارد. البته بهترین راه برای اطلاع از هزینه شرکت در این آزمون وارد شدن به سایت سازمان سنجش و آموزش پزشکی کشور و اطلاع دقیق از هزینه این آزمون است.

بطورکلی برای شرکت در این آزمون تنها هزینه کمی برای ثبت نام و پرینت کارت ورود به جلسه لازم است. در غیر اینصورت شرکت در آزمون mhle هیچ هزینه‌ای ندارد و از آنجایی که این آزمون هر دو ماه یکبار برگزار می‌شود، داوطلب می‌تواند به‌صورت آزمایشی نیز در این آزمون‌ها شرکت کند تا با سطح و نحوه طراحی سوالات آشنا شود.

محل برگزاری آزمون mhle کجاست؟

محل برگزاری آزمون mhle نیز توسط سازمان سنجش و آموزش پزشکی کشور اعلام می‎‌‌شود؛ ممکن است این آزمون در بیش از یک حوزه برگزار شود، که در اینصورت در هنگام ثبت نام توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود. درصورتی که این آزمون در بیش از یک حوزه برگزار شود، معمولاً شهرهایی مانند اصفهان، تبریز و شیراز نیز بجز شهر تهران، جزو حوزه‌های امتحانی محسوب می‌شوند.

برای ثبت نام در این آزمون به سایت مرکز سنجش و آموزش پزشکی کشور مزاجعه کنید، پروفایل شخصی بسازید. تاریخ آزمون در جدول آمده. این تقویم ابتدای هر سال منتشر می‌شود. جدیدترین تقویم آزمون‌های علوم پزشکی سال 1400 به شرح زیر است:

 

آزمون mhle چیست؟ | آزمون mhle برای ارشد | نمونه سوالات آزمون mhle آیا داوطلبان اعزام به خارج از کشور باید در آزمون mhle شرکت کنند؟

در حقیقت مدرک آزمون mhle مورد تایید کشورهای خارجی نیست؛ به‌عبارتی این مدرک صرفا برای دانشگاه‌های داخل کشور معتبر است و برای آزمون تخصصی پزشکی استفاده می‌شود. یکی از سوالات متداول داوطلبان این آزمون این است که آیا داوطلبان اعزام به خارج از کشور برای بورسیه یا فرصت مطالعاتی می‌توانند مدرک mhle را ارائه دهند؟

پاسخ این سوال خیر است. برای اعزام به خارج از کشور چه برای فرصت مطالعاتی چه برای بورسیه مدرک mhle و msrt و … قابل قبول نیستند و برای این منظور باید مدارک بین المللی مانند Toefel، IELTS و … را کسب کنید.

منابع آزمون mhle

منابع آزمون mhle چیست؟ این منابع معمولاً کتاب‌هایی هستند که توسط وزارت بهداشت به داوطلب معرفی می‌شوند. آیا کتاب‌های وزارت بهداشت به درد آمادگی آزمون می‌خورند؟ پاسخ سوال شما خیر است. این کتاب‌ها، کتاب‌هایی مانند 504، 1100 و … هستند. بنابراین اگر پایه انگلیسی قوی ندارید، این کتاب‌ها نمی‌توانند کمک خوبی برای شما باشند. اما اگر کتاب‌های معرفی شده توسط وزارت بهداشت، آمادگی لازم را برای این آزمون به داوطلب نمی‌دهند پس بهترین منابع برای آزمون MHLE چه کتاب‌هایی هستند؟ با مطالعه مقاله ” برای آزمون mhle چی بخونم ” می‌توانید پاسخ سوال خود را بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *