معرفی و مقایسه کتاب

بهترین ترجمه کتاب بافت شناسی جان کوییرا کدام است؟

بافت شناسی جان کوئیرا 2021 - بهترین ترجمه کتاب بافت شناسی جان کوئیرا کدام است؟

کتاب بافت شناسی جان کوئیرا کتابی است که 45 سال از اولین انتشار آن می‌گذرد. این کتاب ارائه‌دهنده مطالب دقیقی در رابطه با اطلاعات ساختاری و عملکردی بافت انسانی است. کتاب بافت شناسی جان کوئیرا ترجمه فارسی از بحث بیولوژی شروع می‌کند و به‌‌صورت گام به گام جلو می‌رود تا به بحث بافت شناسی می‌رسد.

همچنین بافت شناسی جان کوئیرا فارسی ، علم بافت شناسی به‌خوبی با علم بیوشیمی، ایمونولوژی، غدد و فیزیولوژی آمیخته می‌شود. درست به همان صورت که در کتاب اصلی به مبحث بافت شناسی توأم با این مباحث پرداخته شده است.

مبحث بافت شناسی در حقیقت پایه و اساس مباحثی همچون آسیب شناسی یا همان علم پاتولوژی است. از همین رو این کتاب به عنوان یک کتاب مرجع برای دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی مهم است. در ادامه این مطلب قصد داریک که کتاب بافت شناسی جان کوئیرا ترجمه فارسی را بررسی کنیم تا بتوانیم بهترین این کتاب را معرفی کنیم.

معرفی بهترین ترجمه بافت شناسی پایه جان کوئیرا

اهمیت کتاب بافت شناسی جان کوییرا سبب شده است تا اهمیت ترجمه بافت شناسی پایه نیز برای بسیاری از رشته‌های دانشگاهی بالا باشد. این امر سبب شده است تا مترجمین بسیاری تلاش کنند تا بهترین ترجمه از این کتاب را در اختیار کاربر قرار دهند.

اما منظور از بهترین ترجمه کتاب بافت شناسی  جان کوئیرا چیست؟ آیا تنها ترجمه روان و سلیس برای خرید این کتاب کافیست یا جنبه‌های دیگر کتاب نیز باید برای درک مفهوم آن در نظر گرفته شوند. برای پاسخ به این سوالات مقایسه‌ای از ترجمه‌های متفاوت بافت شناسی پایه جان کوییرا را انجام داده‌ایم تا کاربر بتواند باتوجه به این مطلب آموزشی بهترین ترجمه این کتاب را برای خرید انتخاب نماید.

کتاب بافت شناسی جان کوئیرا ترجمه ملیحه نوبخت

کتاب بافت شناسی جان کوئیرا | بهترین کتاب بافت شناسی جان کوئیرا 2021 ترجمه فارسی

کتاب بافت شناسی جان کوئیرا ترجمه ملیحه نوبخت یکی از ترجمه های بافت شناسی جان کوئیرا 2021 است. این کتاب با دو نوع جلد شومیز و گالینگور چاپ شده است. بنابراین این امکان را به کاربر می‌دهد که با پرداخت هزینه بسیار کم این کتاب را با جلد گالینگور (هارد) تهیه نماید. در این بخش کتاب را از نظر کیفیت چاپ، نوع ترجمه و اعتبار اساتید بررسی خواهیم کرد.

کیفیت فیزیکی و چاپی: همانطورکه اشاره کردیم این کتاب دارای دو نوع جلد شومیز و گالینگور است. بنابراین امکان انتخاب را به کاربر می‌دهد. معمولا جلد هارد برای کتاب‌هایی با تعداد صفحات بالا بسیار مناسب تر است، زیرا دوام بیشتری دارد. تصاویر کتاب نیز به مانند تصاویر کتاب اصلی هستند اما از نظر کیفیت چاپ و صفحه آرایی کتاب بافت شناسی جان کوییرا ترجمه ملیحه نوبخت در سطح پایین تری قرار دارد.

نوع ترجمه: این کتاب ترجمه خوبی دارد و تلاش شده است تا اصالت مطالب کتاب بافت شناسی جان کوئیرا به زبان اصلی در این ترجمه حفظ شود، اما این کتاب مترجمان زیادی دارد، بطوری که اگر به جلد کتاب نگاهی بیندازیم لیست بلندبالایی از نویسندگان را خواهیم دید. اگرچه تمام این مترجمان از اساتید و متخصصان به نام هستند اما هر نویسنده قلم مخصوص به خود را دارد، بنابراین قلم نویسنده ممکن است در هر فصل تغییر کند، بنابراین تا دانشجو بتواند با قلم یک نویسنده ارتباط برقرار کند، ممکن است نوع ترجمه در فصل دیگری از کتاب عوض شود.

اعتبار اساتید: اگر به جلد این کتاب نگاهی بیندازیم می‌توانیم بفهمیم که اغلب مترجمان کتاب از اساتید بنام دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و … هستند. بنابراین مترجمان این کتاب باید از اطلاعت قوی در زمنیه علم بافت شناسی برخوردار باشند.

کتاب بافت شناسی جان کوئیرا ترجمه دکتر حسن زاده

کتاب بافت شناسی جان کوئیرا ترجمه دکتر حسن زاده یکی از بهترین و معروفترین ترجمه‌های این کتاب است. این کتاب نیز مانند بافت شناسی جان کوئیرا دکتر نوبخت دارای نویسندگان بسیاری است که هر یک از آن‌ها از اساتید برجسته در زمینه بافت شناسی هستند.

کیفیت فیزیکی و چاپی: این کتاب دارای جلد شومیز است، استفاده از جلد شومیز در این کتاب سبب می‌شود تا استفاده از آن برای داوطلب ساده‌تر شود. اما اگر این کتاب نیز با دو نوع جلد چاپ می‌شد، دست خواننده را برای انتخاب بازتر می‌گذاشت.

نوع ترجمه: کتاب بافت شناسی جان کوئیرا 2021 ترجمه دکتر حسن زاده توسط دکتر غلامرضا حسن زاده یکی از اساتید به نام علوم تشریح در دانشگاه تهران ترجمه شده است. قلم این مترحم یکی ز بی‌نقص‌ترین و روان‌ترین‌ها است. اما این کتاب نیز همانند کتاب بافت شناسی جان کوییرا ترجمه نوبخت دارای چند مترجم است. بنابراین ممکن است قلم نویسنده در بخش‌هایی از کتاب تغییر کند.

در این کتاب نیز تلاش شده است تا ساختار اصلی کتاب بافت شناسی جان کوئیرا زبان اصلی حفظ شود، بنابراین نکات کلیدی در پایان هر فصل قرار دارند، همچنین آزمون‌هایی نیز برای ارزیابی داوطلب در این کتاب مطابق با کتاب اصلی آورده شده است.

اعتبار استاتید: دکتر غلامرضا حسن زاده به تنهایی یکی از اساتید برجسته علوم تشریح در دانشگاه علوم پزشکی تهران است و علاوه‌بر کتاب بافت شناسی جان کوئیرا سایر کتب پایه مانند آناتومی گری و فیزیولوژی گایتون را نیز با قلم شیوا خود ترجمه کرده است.

بافت شناسی جان کوئیرا دکتر شیرازی

بافت شناسی جان کوئیرا دکتر شیرازی

کتاب بافت شناسی جان کوییرا دکتر رضا شیرازی در بین کتاب های بافت شناسی جان کوئیرا 2021 پرفروش‌ترین کتاب است. البته علت پرفروش بودن این کتاب تنها ترجمه بی‌نقص دکتر شیرازی نیست بلکه سایر عوامل نیز در محبوبیت این کتاب تاثیرگذار هستند.

کیفیت فیزیکی و چاپی: یکی از مهم‌ترین عواملی که در فروش بافت شناسی جان کوئیرا رضا شیرازی تأثیرگذار است کیفیت فیزیکی و چاپی آن است. این کتاب در میان کتاب های بافت شناسی جان کوئیرا ترجمه فارسی از بهترین صفحه آرایی و کیفیت چاپ برخوردار است. صفحه آرایی و ویراستاری یک کتاب در برقراری ارتباط داوطلب با کتاب بسیار تاثیرگذار است و تاثیر مهمی در ماندگاری مطالب در ذهن کاربر دارد.

نوع ترجمه: بافت شناسی جان کوئیرا دکتر شیرازی از نظر ترجمه نیز نسبت به سایر کتاب‌ها برتر است. زیرا توسط دکتر رضا شیرازی ترجمه شده است. به‌عبارتی تعداد نویسندگان آن کم هستند و همانطورکه بلا نیز اشاره کردیم هرچقدر تعداد نویسنده یا مترجمان یک کتاب کمتر باشد، متن کتاب روان‌تر است و از انسجام بیشتری نیز برخوردار است.

اعتبار اساتید: دکتر رضا شیرازی یکی از اساتید علوم تشریح در دانشگاه علوم پزشکی تهران است. علاوه‌بر کتاب بافت شناسی جان کوییرا دکتر رضا شیرازی، کتاب آناتومی گری رضا شیرازی نیز یکی از بهترین ترجمه‌های کتاب آناتومی گری است.

بافت شناسی جان کوئیرا دکتر عمیدی

کتاب بافت شناسی جان کوئیرا دکتر فردین عمیدی نیز از دیگر ترجمه های بافت شناسی جان کوئیرا 2021 است. دکتر فردین عمیدی یکی از اساتید برتر گروه آناتومی است که علاوه‌بر این کتاب، کتاب‌های دیگری را نیز در زمینه علوم پایه پزشکی را ترجمه کرده‌اند.

کیفیت فیزیکی و چاپی: بافت شناسی جان کوییرا دکتر عمیدی دارای جلد گالینگور است که برای کتاب‌هایی با تعداد صفحات بالا کتاب مناسب‌تری است. صفحه آرایی این بافت شناسی جان کوئیرا تزجمه فارسی دکتر عمیدی نیز قابل قبول است.

نوع ترجمه: ترجمه این کتاب خوب است. اما مانند تمام این کتاب‌ها دارای مترجمان زیادی است. بنابراین ترجمه یک خط مشی را دنبال نمی‌کند چراکه هر نویسنده قلم مخصوص به خود را دارد. ایردات نگارشی، عدم رعایت فاصله، نیم فاصله و سایر علائم نگارشی در پاراگراف اول کتاب مشهود است.

اعتبار اساتید: همانطورکه اشاره کردیم مترجم اول این کتاب یعنی دکتر فردین عمیدی یکی از بهترین اساتید گروه آناتومی است.

بافت شناسی جان کوئیرا دکتر منتظری

بافت شناسی جان کوئیرا دکتر منتظری

بافت شناسی جان کوئیرا دکتر منتظری ممکن است نسبت به سایر کتاب‌های بافت شناسی جان کوئیرا از معروفیت کمتری برخوردار باشد. دکتر منتظری متخصص روماتولوژی و بافت‌های همبند است.

کیفیت فیزیکی و چاپی: کتاب دارای جلد گالینگور است و به لحاظ فیزیکی و چاپی، از نظر وضوح عکس‌ها و تصاویر از کیفیت خوبی برخوردار است.

نوع ترجمه: این کتاب نیز دارای چند مترجم است. بنابراین همانطورکه در بخش‌های قبل اشاره کردیم قلم نویسنده ممکن است دچار نوساناتی باشد که البته درصورت ویراست علمی نهایی می‌تواند حتی به چشم نیاید. اما طبیعتا کسی که در دانشگاه علوم تشریح تدریس می‌کند برای ترجمه یک کتاب پایه بسیار مناسب‌تر است.

خرید کتاب بافت شناسی جان کوئیرا

برای خرید کتاب‌های بافت شناسی جان کوئیرا و بررسی دقیق‌تر هر یک از این کتاب‌ها کافی است بر روی لینک ایجاد شده یا روی عکس کلیک کنید تا به صفحه محصول بروید و ضمن کسب اطلاعات بیشتر درمورد هر یک از این کتاب‌ها بهترین ترجمه بافت شناسی جان کوئیرا را به سبد خرید خود بیفزائید.

نوشته های مرتبط

3 فکر در مورد “ بهترین ترجمه کتاب بافت شناسی جان کوییرا کدام است؟

 1. a گفت:

  چرا اندیشه رفیع بررسی نشده؟

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام وقت بخیر.بله حتما،تا چند روز آینده بررسی میشه

 2. sadegh گفت:

  الان که کروناست و نمیتونیم کتاب ها را از نزدیک ببینیم بهتر نیست بخشی به عنوان نمونه ای از کتاب به سایتتون اضافه کنید؟ (حتی اگه کرونا هم نبود برای خرید مجازی باید قابلیت های خرید حضوری ایجاد بشه)
  توی هیچ سایت فروش کتاب علوم پزشکی این را ندیدم، در صورتی که خیلی واجبه.
  خریدار باید خودش متن را ببینه تا تصمیم بگیره که با کدوم ترجمه راحت تره یا مثلا دو کتاب در مبحث بافت شناسی را مقایسه کنه و انتخاب کنه.
  فقط یه پیشنهاد بود چون از سایتتون و معرفی بهترین ترجمه ها خوشم اومد، حتما ادامه بدید.

دیدگاه ها بسته شده اند.