ورود به ارشد مدیریت خدمات بهداشتی از لیسانس حسابداری و مدیریت

۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۵۰:۱۸ ق.ظ

آیا می دانید فارغ التحصیلان لیسانس حسابداری و مدیریت با هر گرایشی و از هر دانشگاهی(دولتی، آزاد، پیام نور و...) می توانند وارد رشته های علوم پزشکی شوند؟

سوال: من فارغ التحصیل لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد هستم، به کدامیک از رشته های علوم پزشکی می توانم وارد شوم؟
پاسخ مشاور: یکی از رشته های گروه پزشکی که بازار کار خوبی دارد و بسیاری از فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی هم به آن تمایل دارند، رشته ی مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی است. بازار کار و آینده شغلی این رشته معمولا در پست های مدیریتی بخش های مختلف بهداشت و درمان اعم از مدیریت بیمارستان، مدیریت مراکز بهداشتی، مدیریت بخش های داخلی بیمارستان و مراکز بهداشتی است. از سوی دیگر فرصت هیات علمی شدن در دانشکده بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی نیز برای رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی وجود دارد.

سوال: از چه طریقی می توانم به رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی وارد شوم؟
پاسخ مشاور: رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی یکی از رشته های مقطع کارشناسی ارشد علوم پزشکی است که از طریق آزمون ارشد وزارت بهداشت(ارشد علوم پزشکی) که هر سال برگزار می شود می توانید به آن وارد شوید. ثبت نام این آزمون در زمستان هر سال صورت می گیرد و زمان برگزاری این آزمون معمولا بهار یا اوایل تابستان است.

سوال: کدام دانشگاه ها برای این رشته پذیرش دارند؟
پاسخ مشاور: معمولا اکثر دانشگاه های علوم پزشکی در سراسر کشور، در رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی پذیرش دارند. لیست دانشگاه ها و سایر اطلاعات با ارزش برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت را از طریق مشاوران موسسه (تلفن: 02166574345) و یا در کانال موسسه علوم پزشکی سنا @medical_sana یا سایت sanapezeshki.com