معرفی و مقایسه کتاب

کتاب آناتومی گری | بهترین کتاب آناتومی گری ترجمه فارسی

کتاب آناتومی گری

کتاب آناتومی گری آنقدر در سطح دنیا مشهور است. این کتاب یکی از پایه‌ای ترین کتاب‌ها برای تدریس آناتومی به دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی در سراسر دنیا است. آناتومی گری به‌قدری مشهور است که یک سریال تلویزیونی توسط کمپانی ABC بنام Gray’s Anatomy به تولید رسیده است.

یادگیری آناتومی برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی و بسیاری از دانشجویان پیراپزشکی اوجب واجبات است؛ اما یادگیری این درس وابسته به عوامل زیادی است. یکی از مهم‌ترین این عوامل ترجمه این کتاب است. زیرا آناتومی گری ترجمه فارسی باید در سطح کتاب آناتومی گری زبان اصلی باشد تا اطلاعات دانشجویان پزشکی فارسی زبان نیز بتواند در سطح سایر دانشجویان علوم پزشکی در سطح جهان باشد.

ما در این مطلب سعی می‌کنیم تمام ترجمه های کتاب آناتومی گری برای دانشجویان را در یک جا جمع کرده و حسابی آن ها را شخم بزنیم! تا اعضای وفادار بانک کتاب علوم پزشکی بتوانند با چشم باز اقدام به خرید کتاب آناتومی گری کنند.

بهترین ترجمه کتاب آناتومی گری

کتاب آناتومی گری یک کتاب کامل است. این کتاب یک کتاب چهار جلدی شامل آناتومی گری تنه، آناتومی گری اندام، آناتومی گری سر و گردن و نوروآناتومی است بنابراین این کتاب حجم بسیار بالایی دارد. لذا نویسنده اصلی این کتاب از آن کتابی خلاصه شده گردآوری کرد که آن را با نا “آناتومی گری برای دانشجویان” می‌شناسند.

این کتاب مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان ترم اول تا چهارم علوم پایه پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی است. علاوه‌بر این داوطلبان زیادی در آزمون کارشناسی ارشد آناتومی و آزمون‌های دیگری مانند آزمون جامع علوم پایه پزشکی و آزمون لیسانس به پزشکی از آن استفاده می‌کنند.

در ادامه این مطلب کتاب آناتومی گری نویسندگان مختلف را از زاویه دید یکسان مورد بررسی قرار می‌دهیم و آن‌ها را با هم مقایسه می‌کنیم. این مقایسه می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین ترجمه آناتومی گری برای دانشجویان را با در نظر گرفتن ویژگی‌های مختلف آن انتخاب کنید.

کتاب آناتومی گری زبان اصلی

برخی از دانشجویان و حتی اساتید تمایل دارند تا از کتاب آناتومی گری زبان اصلی استفاده کنند نه کتاب ترجمه شده آن. چراکه کتاب آناتومی گری زبان اصلی در سطح جهانی تدریس می‌شود، بنابراین اگر این کتاب را مطالعه کنند به‌راحتی می‌توانند در آزمون‌های بین المللی شرکت کنند. لینک دانلود رایگان کتاب آناتومی گری زبان اصلی در اینبخش قرار داده شده است.
دانلود رایگان کتاب آناتومی گری زبان اصلی

کتاب آناتومی گری رضا شیرازی

کتاب آناتومی گری رضا شیرازی یکی از ترجمه‌های آناتومی گری است. این ترجمه را می‌توان یکی از محبوب‌ترین ترجمه‌های این کتاب دانست. این کتاب در سه جلد تمام رنگی و با جلد شومیز و کاغذ تحریر به چاپ رسیده است.

کیفیت فیزیکی و چاپی: از نظر فیزیکی کتاب آناتومی گری برای دانشجویان ترجمهد فارسی شرایط چاپی مطلوبی دارد و جنس کاغذ و کیفیت تصاویر بهتری نسبت به سایر ترجمه های موجود در بازار دارد. لذا به لحاظ فیزیکی و کیفیت چاپ متون و تصاویر، نسبت به سایر ترجمه ها رتبه اول را به کتاب گری رضا شیرازی می‌دهیم. همانطورکه می‌دانید یادگیری آناتومی امری بالینی است. بنابراین اگر لازم باشد این درس به‌صورت تئوری آموزش داده شود، باید به تصاویر مورد استفاده در متن کتاب دقت ویژه‌ای شود.

نوع ترجمه: اگرچه کتاب آناتومی گری انتشارات ابن سینا ترجمه دکتر حسن زاده قوی تر است اما نمی‌تون به کتاب آناتومی گری اندیشه رفیع ترجمه دکتر رضا شیرازی نیز خرده گرفت. یک کار بسیار خوب که در آناتومی گری برای دانشجویان شیرازی انجام شده است این است که اصطلاحات انگلیسی در کنار نام فارسی آن در متن بطور پیوسته و مستمر قرار داده شده است. چیزی که در ترجمه های دیگر ناشرین کمتر (ترجمه فردین عمیدی) و یا اصلا (ترجمه حسن زاده) به چشم نمی‌خورد.

اعتبار اساتید و نویسندگان: باید گفت نویسنده اول این کتاب دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران هستند. نویسنده دوم نیز از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستند.

 

آناتومی گری ترجمه حسن زاده

آناتومی گری حسن زاده در سایز وزیری با کاغذ تحریر و با جلد شومیز به چاپ رسیده است. کتاب آناتمی گری برای دانشجویان انتشارات ابن سینا نیز در قالب چهار جلد آناتومی اندام، تنه، سر و گردن و نوروآناتومی به چاپ رسیده است.

کیفیت فیزیکی و چاپی: از نظر ظاهری کتاب آناتومی گری ترجمه حسن زاده شرایط چاپی ایده آلی ندارد. هرچند این کتاب بصورت تمام رنگی چاپ شده است ولی جنس کاغذ، کیفیت چاپ متون و تصاویر شبیه دیگر کتاب های رقیب نیست.

نوع ترجمه:  بهترین کتاب آناتومی ترجمه فترسی را می‌توان آناتومی گری دکتر حسن زاده معرفی کرد.  این ترجمه روان‌تر از بقیه ترجمه‌ها است. در کل ما از نظر روانی ترجمه فارسی به این کتاب رتبه اول را می‌دهیم.

هرچند ممکن است در برخی فصول به دلیل تعداد زیاد مترجمین، روانی ترجمه کمتر شده باشد اما فراموش نکنید تعدد مترجم یا نویسنده در بسیاری از کتاب ها اگر توسط ویراستار یا ناظر کنترل نشود، می تواند آسیب زننده باشد و باعث شود، ترجمه روان نباشد. به عبارتی بهتر، خواننده بعد از خواندن هر فصل تا می آید به قلم نویسنده عادت کند، در فصل بعدی با عوض شدن نویسنده، خواننده به زحمت می‌افتد.

نکته دیگر در مورد نوع ترجمه کتاب دکتر حسن زاده که برای برخی خوانندگان یک نقطه ضعف به حساب می‌آید، نیاوردن اصطلاحات انگلیسی در کتاب ترجمه فارسی در بسیاری از نقاط کتاب است. همانطورکه پیش از این اشاره کردیم کتاب آناتومی گری دکتر شیرازی از این بابت عالی عمل کرده است.

اعتبار اساتید و مترجمین: مترجم اول و ناظر این کتاب استاد تمام گروه علوم تشریح دانشگاه علوم پزشکی تهران هستند و نویسندگان بعدی اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و… اند. بنابراین این کتاب توسط متخصصان علوم تشریح و آناتومی ترجمه شده است.

 

کتاب آناتومی گری مهدی زاده

کتاب آناتومی گری مهدی زاده توسط اساتید دانشگاه علوم پزشکی ایران همچون دکتر مهدی مهدی زاده و اساتید سایر دانشگاه های علوم پزشکی مثل بابل، ایلام ، گیلان و… تالیف شده است.

کیفیت فیزیکی و چاپی: چاپ این کتاب نسبتا خوب است ولی جنس کاغذ استفاده شده زیاد جالب نیست. البته این مووضع نسبی است چراکه کتاب ممکن است چند نوبت تجدید چاپ شود.

نوع ترجمه: ترجمه فارسی آناتومی گری دکتر مهدی زاده بطور کلی سطح قابل قبولی داشت. انگلیسی کلمات تخصصی بصورت فوتر در پایین کتاب آمده است. این امر سبب می‌شود تا دانشجو بتواند هنگام مطالعه آناتومی گری فارسی همزمان با برخی اصطلاحات انگلیسی نیز آشنا شود.

اعتبار اساتید و مترجمین: همانطورکه در ابتدا اشاره کردیم نویسنده این کتاب دکتر مهدی مهدی زاده یکی از اساتید معتبر دانشگاه علوم پزشکی است. بنابراین می‌توان سه ترجمه را از نظر اعتبار نویسنده در یک سطح دانست.

 

آناتومی گری دکتر فردین عمیدی

کتاب آناتومی برای دانشجویان دکتر علی فردین عمیدی یا همان کتاب آناتومی گری حیدری در قطع وزیری و بصورت تمام رنگی و آن هم در سه جلد اندام، تنه، سر و گردن به چاپ رسیده است.

کیفیت فیزیکی و چاپی: کتاب آناتومی گری 2024 دکتر فردین عمیدی با جلد شومیز از نظر جنس کاغذ و کیفیت چاپ تصاویر و متون درجه متوسطی دارد.

نوع ترجمه: ترجمه این کتاب از نظر روانی و دستور زبان فارسی در برخی فصول خوب ولی در برخی فصول دیگر در جملات کمی سکته نگارشی دارد! در کل می‌توان نمره متوسط به این ترجمه از کتاب آناتومی گری داد.

اعتبار استاتید و مترجمین: بطورکلی دکتر علی فردین عمیدی یکی از اساتید برجسته گروه علوم تشریح است. بنابراین این کتاب را از نظر اعتبار نویسنده می‌توان در سطح سایر کتاب‌های معرفی شده دانست.

یکی از نکات قابل تأمل در ترجمه این کتاب که آن را از سایر کتاب‌ها متمایز می‌کند در این است که هر همه جلدهای کتاب آناتومی گری انتشارات حیدری توسط دکتر فردین عمیدی ترجمه شده است بدیهی است کتابی که یک مترجم داشته باشد از ساختاری یکپارچه برخوردار است.

نکته: کتاب آناتومی گری با عنوان ” خلاصه آناتومی گری” برای کسانی که نیازی به مطالعه کامل کتاب‌های اصلی ندارند نیز به چاپ رسیده است. برای بررسی و مقایسه هر یک از این کتاب های خلاصه می‌توانید به مقاله بهترین خلاصه آناتومی گری مراجعه کنید.

خرید کتاب آناتومی گری

برای خرید کتاب آناتومی گری می‌توانید روی هر یک از عبارات لینک شده کلیک کنید تا به صفحه محصول هدایت شوید و بتوانید محصول مورد نظر را به سبد خرید خود بیفزائید. همچنین می‌توانید برای مشاهد و خرید تمام این کتاب‌ها بر روی عکس‌ها کلیک کنید تا بتوانید ضمن کسب اطلاعات بیشتر از هر یک از جلدهای آناتومی گری به‌راحتی، این کتاب‌ها را باتخفیف خریداری نمایید.

3 فکر در مورد “ کتاب آناتومی گری | بهترین کتاب آناتومی گری ترجمه فارسی

 1. میم گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  سپاس از راهنمایی خوبتون برای انتخاب بهترین ترجمه آناتومی
  لطفا در رابطه با بهترین ترجمه بافت شناسی جان کوئیرا هم راهنمایی بفرمایید.

 2. احمدی گفت:

  سلام، خسته نباشید. کتاب خلاصه آناتومی گری ترجمه دکتر گلچینی رو هم میشه بررسی کنید لطفا؟??

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام حتماً در اولین فرصت این کتاب بررسی می‌شه و به شما به محض بررسی اطلاع می‌دیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *