معرفی و مقایسه کتاب

بهترین کتاب اطلاعات عمومی استخدامی

بهترین کتاب اطلاعات عمومی استخدامی کدام است؟ معرفی کتاب استخدامی و اطلاعات عمومی

بهترین کتاب اطلاعات عمومی استخدامی کدام است؟ قطعاً می‌دانید که منابع آزمون استخدامی وزارت بهداشت یا بطورکلی منابع آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی به دو دسته منابع عمومی و منابع تخصصی تقسیم می‌شوند.

این پرسش ها حدود 30 درصد نتیجه نهایی آزمون استخدامی را تشکیل می‌دهند. به همین جهت آشنایی با نمونه سوالات استخدامی اطلاعات عمومی یکی از واجبات است. از دروس تخصصی در رشته‌های مختلف اغلب سوالات تخصصی و سخت‌تری نسبت به سوالات عمومی طرح می‌شود.

به همین جهت اغلب درصدی که داوطب می‌تواند از دروس عمومی کسب کند، بسیار بالاتر از دروس تخصصی است و طبیعتاً در رتبه نهایی داوطلب تأثیر بسزایی دارد. باتوجه به این تفاسیر سوال بهترین کتاب اطلاعات عمومی استخدامی کدام است، پرسش بسیار به جا و خوبی به‌نظر می‌رسد.

معرفی کتاب استخدامی و اطلاعات عمومی

دروس عمومی آزمون استخدامی شامل ادبیات، معارف اسلامی، زبان انگلیسی، مهارت های هفتگانه ICDL، ریاضیات و آمار، اطلاعات عمومی و دانش اجتماعی، هوش، ایام و روزهای شمسی و قمری، آزمون قانون اساسی، سیاسی و اجتماعی، تاریخ ایران و جهان و … است.

سوالات استخدامی اطلاعات عمومی عموماً در قالب کتاب آزمون استخدامی و اطلاعات عمومی عرضه می‌شوند. ممکن است شما به دنبال نمونه سوالات یا کتاب اطلاعات عمومی استخدامی رایگان باشید، اما باید بدانید که اگر توانستید جزوه اطلاعات عمومی استخدامی (pdf) را دانلود نمایید باز هم سوالات به درد بخوری دست شما را نمی‌گیرد.

زیرا سوالات آزمون استخدامی اغلب در دسترس عموم قرار نمی‌گیرند، بنابراین همه سوالات آن تألیفی هستند. همچنین از طریق دانلود جزوه اطلاعات عمومی استخدامی (pdf) تنها به تعدادی سوال بدون پاسخنامه تشریحی دست پیدا می‌کنید سوال بدون جواب هم مانند آب در هاون کوبیدن است و هیچ فایده‌ای ندارد.

اما کتاب های استخدامی عمومی وجود دارند که دارای پاسخ تشریحی هستند و می‌توان از آن‌ها برای تست زنی و حتی یادگیری برخی مطالب استفاده کرد. از بهترین کتاب های اطلاعات عمومی استخدامی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • درسنامه مجموعه آزمون های استخدامی و اطلاعات عمومی

بهترین کتاب اطلاعات عمومی استخدامیاغلب کتاب های استخدامی اطلاعات عمومی شامل نمونه سوالات استخدامی اطلاعات عمومی به همراه پاسخنامه تشریحی هستند. اما این کتاب درسنامه مجموعه آزمون های استخدامی اطلاعات عمومی با بقیه کتاب‌ها متفاوت است. همانطورکه از اسم آن پیداست این کتاب درسنامه آزمون های استخدامی اطلاعات عمومی و شامل خلاصه دروس و بانک سوالات با پاسخ تشریحی است. بیشتر کتاب های استخدامی اطلاعات عمومی که در بازار موجود هستند فاقد درسنامه‌اند. بنابراین اگر احتیاج به مطالعه درسنامه برای پاسخگویی به تست های اطلاعات عمومی استخدامی دارید، این کتاب بهترین گزینه برای شما است.

  • گنجینه آزمون استخدامی اطلاعات عمومی

بهترین کتاب اطلاعات عمومی استخدامی کدام است؟کتاب گنجینه آزمون اطلاعات عمومی کتاب ونوس نیز یکی از کتاب‌هایی است که می‌تواند به عنوان جزوه اطلاعات عمومی آزمون استخدامی مورد استفاده قرار بگیرد. این کتاب نیز شامل سوالات استخدامی اطلاعات عمومی به همراه پاسخنامه تشریحی!

در این کتاب 291 صفحه‌ای تنها شامل سوالات مربوط به دروس عمومی آزمون استخدامی به همراه پاسخنامه تشریحی آن است. پاسخنامه تشریحی این کتاب به نوعی مانند یک درسنامه نیز عمل می‌کند. شما می‌تواندی با جزوه برداری از نکات ارائه شده در پاسخنامه این کتاب یک خلاصه مختصر از دروس عمومی آزمون استخدامی نیز تهیه نمایید.

  • کتاب آزمون استخدامی نسترن رنجبر

بهترین کتاب اطلاعات عمومی استخدامی کدام است؟ معرفی کتاب استخدامی و اطلاعات عمومیبهترین کتاب اطلاعات عمومی استخدامی از نظر کاربران اغلب کتاب آزمون استخدامی اطلاعات عمومی نسترن رنجبر است. این کتاب از نظر پاسخ‌های تشریحی که ارائه داده است، جزو کتاب های بسیار خوب محسوب می‌شود.

کتاب استخدامی اطلاعات عمومی نسترن رنجبر نیز کتاب تست است. بنابراین اگر به دنبال درسنامه دروس عمومی استخدامی هستید، تنها می‌توانی از بخش پاسخنامه تشریحی کتاب نسترن رنجبر استفاه نمایید.

البته همانطورکه پیش از این نیز اشاره کردیم کتاب درسنامه مجموعه آزمون های استخدامی و اطلاعات عمومی شامل درسنامه نیز هست. اما بطور کلی سوالات دروس عمومی اغلب سوالاتی هستند که کاملاً بستگی به اطلاعات عمومی شما دارند  اغلب تنها زدن تست‌های متعدد از آن برای آمادگی برای آزمون استخدامی کافی است.

نتیجه گیری:

سه کتاب فوق کتاب‌هایی هستند که بطور ویژه به سوالات استخدامی اطلاعات عمومی می‌پردازند. اما بجز این کتاب‌ها، کتاب‌هایی وجود دارند که دروس تخصصی و عمومی آزمون استخدامی هر رشته را پوشش می‌دهد. از جمله این کتاب‌ها می‌توان به کتاب گنجینه آزمون استخدامی اتاق عمل یا آزمون استخدامی پرستاری نسترن رنجبر اشاره کرد هم دارای سوالات تخصصی هستند و هم سوالات عمومی را پاسخ می‌دهند.

اما قطعاً دراین نوع کتاب‌ها تعداد تست‌هایی که برای اطلاعات عمومی استخدامی ارائه می‌شود کمت است و همانطورکه می‌دانید هر چقدر تست بیشتری از این دروس بزنید، شانس خود را برای کسب رتبه بهت در آزمون استخدامی بالا می‌برید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *