معرفی و مقایسه کتاب

بهترین کتاب برای ارشد اتاق عمل

بهترین کتاب برای ارشد اتاق عمل | منابع آزمون استخدامی اتاق عمل وزارت بهداشت

بهترین کتاب برای ارشد اتاق عمل چیست؟ منابع ارشد اتاق عمل که وزارت بهداشت اعلام کرده، کدام کتاب‌ها هستند؟ برای ارشد و استخدامی اتاق عمل از روی رفرنس بخونیم یا جزوه؟ نمونه سوالات رشته اتاق عمل کدام هستند؟

اگر قصد شرکت در آزمون ارشد یا استخدامی اتاق عمل را دارید، سوال‌های بالا معمولاً ابتدایی‌ترین سوالاتی است که می‌خواهید از کسی بپرسید. قطعاً برای آمادگی برای آزمون به دنبال کتاب برای ارشد اتاق عمل یا دانلود نمونه سوالات رشته اتاق عمل هستید؛ اما به زبان خودمانی نمی‌دانید از کجا شروع کنید و چه کتاب‌هایی بخوانید. اصلاً منابع ارشد اتاق عمل 1401 چه کتاب‌هایی هستند.

این سوالات وقتی به ذهن فشار می‌آورد که رشته کارشناسی شما اتاق عمل نباشد. اتاق عمل یک رشته پرطرفدار است، بنابراین قطعاً پرسیده‌اید که بهترین رشته برای ارشد اتاق عمل چیست؟ یا رشته‌ های مجاز برای ارشد اتاق عمل کدامند؟

باید بدانید که علاوه‌بر کارشناسی رشته اتاق عمل، کسانی که دارای مدرک کارشناسی رشته تکنولوژی اتاق عمل، رشته پرستاری و هوشبری هستند نیز می‌توانند در این آزمون شرکت نمایند. در ادامه این مقاله قصد داریم بطور اختصاصی به معرفی کتاب‌هایی بپردازیم که برای کنکور ارشد اتاق عمل یا استخدامی اتاق عمل مفیدند.

منابع ارشد اتاق عمل وزارت بهداشت

معرفی بهترین کتاب برای ارشد اتاق عمل را با معرفی منابع ارشد اتاق عمل وزارت بهداشت شروع می‌کنیم. قطعاً کسی که می‌خواهد برای این آزمون شروع به خواندن کند، ابتدا می‌خواهد بداند که وزارت بهداشت چه منابعی را برای این آزمون معرفی کرده است تا یا از کتاب رفرنس بخواند یا کتاب‌هایی را تهیه کند که براساس کتاب‌های رفرنس نوشته شده‌اند.

یکی از منابع مهم ارشد اتاق عمل کتاب تکنیک اتاق عمل بری کهن است. همچنین کتاب تکنولوژی جراحی برای تکنولوژیست نیز یکی دیگر از این کتاب‌ها است. مباحثی که در این آزمون از آن‌ها سوال طرح می‌شود شامل اصول و عملکرد فرد سیار و اسکراب، بیماری‌های داخلی جراحی، تکنولوژی جراحی در جراحی‌های مختلف، آناتومی و بیهوشی و احیا است.

برای بسیاری از این مباحث نظیر داخلی جراحی منبع مشخصی وجود ندارد یا برای مبحث آناتومی اغلب کتاب آناتومی گری پیشنهاد می‌شود که این کتاب نیز مانند کتاب بری و کهن کتابی حجیم با مطالب بسیار زیاد است که حتی اگر اراده کنید آن‌ها را بخوانید قطعاً وقت کافی برای انجام این کار را نخواهید داشت.

منابع آزمون استخدامی اتاق عمل وزارت بهداشت

منابع آزمون استخدامی اتاق عمل وزارت بهداشت نیز مانند منابع ارشد اتاق عمل هستند. با این تفاوت که در آزمون استخدامی 30 درصد از پرسش‌ها مربوط به دروس عمومی هستند. درمورد دروس عمومی مقاله بهترین کتاب استخدامی اطلاعات عمومی می‌تواند به شما کمک کند تا کتاب‌های خوبی را برای جواب دادن به سوالات عمومی آزمون استخدامی پیدا کنید.

اما اگر به دنبال بهترین کتاب برای پاسخ دادن به سوالات تخصصی آزمون استخدامی اتاق عمل هستید، کتاب‌ها و نمونه سوالات رشته اتاق عمل که در این مقاله معرفی می‌شوند می‌توانند برای آزمون استخدامی اتاق عمل نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

معرفی کتاب های ارشد اتاق عمل

شاید از خود پرسیده باشید که رتبه یک ارشد اتاق عمل چه کتاب‌هایی خوانده‌ است؟ حتماً کتاب‌های رفرنس را خوب مطالعه کرده‌ است که چنین رتبه‌ای آورده‌. اما باید بدانید که راه کسب یک رتبه خوب، صرفه جویی در وقت و خواندن تمام مطالب مهم است که با رفرنس خوانی میسر نیست؛ اما در ادامه بهترین کتاب برای ارشد اتاق عمل را به شما معرفی می‌کنیم تا دیگر نگران این آزمون نباشید.

 • نمودارنامه‌ها و کتاب‌های خلاصه

بهترین کتاب برای ارشد اتاق عملبه جرأت می‌توان گفت بهترین کتاب برای ارشد اتاق عمل همین نمودارنامه‌ها هستند. نمودارنامه‌ها شامل خلاصه و نکات کتاب‌های رفرنس هستند که به‌صورت شاخه‌ای و نموداری به نگارش در آمده‌اند. درست مانند وقتی ک کتاب اصلی را خوانده‌اید و خلاصه‌ای از مطالب مهم را برای خود یادداشت کرده‎‌اید. کتاب نمودارنامه تکنولوژی جراحی اتاق عمل، نمودارنامه اصول و فنون سیر کولر و اسکراب، نمودارنامه داخلی جراحی پرستاری، نمودارنامه آناتومی از جمله این کتاب‌ها هستند.

از کتاب‌های خلاصه برای شرکت در آزمون این رشته می‌توان به کتاب نکات طلایی ارشد اتاق عمل و کتاب‌های خلاصه آناتومی گری اشاره کرد. از جمله کتاب‌های خلاصه آناتومی می‌توان به خلاصه آناتومی گری رضا شیرازی و خلاصه آناتومی گری دکتر گلچینی اشاره کرد. مطالعه این کتاب‌ها برای افرادی که می‌خواهند دروس خود را برای کنکور دوره کنند یا زمان آزمون به آن‌ها نزدیک است و وقت کافی برای مطالعه ندارند بسیار خوب است.

 • مطالعه درسنامه‌ها

منابع آزمون استخدامی اتاق عمل وزارت بهداشتکتاب‌هایی تحت عنوان درسنامه نیز وجود دارند که مجموع چند رفرنس را در یک کتاب جمع آوری کرده‌اند تا داوطلب بجای مطالعه چندین کتاب تنها یک کتاب بخواند. نمونه‌ای از این درسنامه‌ها که می‌توانند به عنوان منابع ارشد اتاق عمل مورد استفاده قرار بگیرند، می‌توان به صفر تا صد داخلی جراحی، صفر تا صد آناتومی، درسنامه جامع ارشد اتاق عمل و DRS تکنولوژی جراحی اشاره کرد.

این کتاب‌ها برای زمانی مناسب است که می‌دانید وقت کافی برای مطالعه دارید و می‌خواهید مطالب را دقیق‌تر و عمیق‌تر بیاموزید؛ اما در عین حال مطالب اضافی را حذف کنید و بیشتر از قسمت‌های سوال‌خیز کتاب رفرنس بخوانید یا نکته خوانی کنید.

 • کتاب‌های تست

بهترین کتاب برای ارشد اتاق عملاما بهترین کتاب برای ارشد اتاق عمل را می‌توان کتاب‌های تست دانست. کتاب‌های تست باعث می‌شوند با قسمت‌های سوال خیز رفرنس آشنا شوید. تست زنی را تمرین کنید و با نوع طراحی سوالات آشنا شوید. یکی از بهترین کتاب های تست برای ارشد اتاق عمل کتاب جعبه سیاه اتاق عمل است. این کتاب دارای چاپ رنگی و پاسخنامه تشریحی است، همچنین میزان سختی و تکرار هر سوال در آن مشخص شده است. همچنین کتاب تاس تکنولوژی جراحی که مخصوص درس تکنولوژی جراحی است نیز از کتاب‌های بسیار خوب برای تسلط بر تست‌های درس تکنولوژی جراحی است.

کتاب بانک آزمون اتاق عمل نیز از کتاب‌های تازه چاپ شده است که مانند کتاب جعبه سیاه اتاق عمل شامل تست‌های سنوات گذشته آزمون ارشد اتاق عمل است. تاس ارشد اتاق عمل نیز از کتاب‌های دیگری است که توصیه می‌شود پس از زدن تست‌های سنوات گذشته از آن برای پاسخگویی به تست‌های بیشتر استفاده کنید.

نتیجه گیری:

بهترین کتاب برای ارشد اتاق عمل قطعاً کتابی است که به شما کمک کند تا بهترین نتیجه را بگیرید. گرفتن بهترین نتیجه بستگی به روحیات شما و زمانی دارد که برای آزمون در اختیار دارید. اگر زمان شما کم است می‌توانید یک کتاب تست مانند جعبه سیاه اتاق عمل که مجموعه‌ای از تست‌های مربوط به سال‌های گذشته این رشته است را تهیه کنید. با بخش‌های سوال خیر آن آشنا شوید و سپس کتاب‌های نمودارنامه که نگارش آن‌ها به‌صورت طبقه‌بندی شده است یا کتاب‌های خلاصه را خریداری نمایید.

درصورتی که وقت کافی برای مطالعه دارید نیز بهتر است کتاب‌های مورد نیاز خود را به این ترتیب تهیه کنید، ابتدا درسنامه‌هایی مانند صفر تا صد یا سایر درسنامه‌ها را برای آشنایی کامل با درس بخوانید. در این کتاب‌ها نکات مشخص شده‌اند بنابراین دیگر نیازی به نکته برداری اضافی نیست.

سپس کتاب تست تهیه کنید و تست بزنید و در نهایت برای دوره کردن از کتاب‌های نمودارنامه و خلاصه استفاده کنید. البته توصیه ما این است که تا حد امکان از کتاب‌های نمودارنامه استفاده کنید، زیرا کتاب‌های خلاصه اندکی پرحجم هستند به‌نحوی که می‌توانند به جای کتاب‌های اصلی مورد استفاده قرار بگیرند. منابع آزمون استخدامی وزارت بهداشت نیز چندان تفاوتی با آزمون ارشد این رشته ندارد، بنابراین می‌توانید از منابع معرفی شده در این مقاله، برای آزمون استخدامی نیز استفاده نمایید.

2 فکر در مورد “ بهترین کتاب برای ارشد اتاق عمل

 1. ناهید گفت:

  ممنون بابت توضیحات

  1. مدیر سایت گفت:

   خواهش می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *