معرفی و مقایسه کتاب

کتاب نواک 2020 – بهترین ترجمه بیماری های زنان برک و نواک

نواک 2020

بیماری های زنان نواک 2020

کتاب نواک 2020 یکی از مراجع بین المللی در زمینه طب زنان است. این کتاب به قلم دکتر امیل نواک نوشته شده است. ویراست شانزدهم از این کتاب با عنوان بیماری های زنان برک و نواک 2020 منتشر شده است. در ترجمه جدید نواک تلاش شده است تا از تصاویر برای کمک به درک بهتر مطالب استفاده شود. در ویراست شانزدهم از این کتاب به اصول طب عملی، نظیر بررسی اولیه بیماران ژنیکولوژیک، شرح حال و معاینه فیزیکی و مهارت‌های برقراری ارتباط پرداخته می‌شود. همچنین در برخی فصول آن به اصول اخلاقی مراقبت از بیمار و بهبود کیفیت و اپیدمیولوژی اختلالات ژنیکولوژیک پرداخته می‌شود. در سایر فصول آن نیز اصول علمی این تخصص نظیر آناتومی، جنین شناسی، بیولوژی و … مورد بررسی قرار می‌گیرند. بطورکلی این کتاب مفصلاً به بیماری‌های زنان از کودکی تا بزرگسالی می‌پردازد. این کتاب یکی از مراجع مهم در زمینه بیماری‌های زنان است. از همین رو ترجمه‌های متعددی از آن به چاپ رسیده است. کتاب نواک 2020 بصورت کامل به بیماری های زنان می‌پردازد. از همین رو یک کتاب چند جلدی است. ترجمه‌های مختلف از کتاب بیماری های زنان نواک سبب می‌شود تا تصمیم گیری در مورد خرید آن اندکی دشوار باشد. از آنجایی که این کتاب یکی از منابع اصلی درس مامایی است نمی‌توان در هنگام خرید کتاب نواک 2020 به جزئیات آن توجه نکرد. این امر سبب شده است تا در ادامه این مطلب ترجمه‌های مختلف بیماری های زنان نواک را با یکدیگر بررسی کنیم تا دانشجو بتواند با در نظر گرفتن نقاط قوت و ضعف هر یک، بهترین ترجمه این کتاب را خریداری نماید.

کتاب نواک 2020 گلبان

کتاب نواک 2020 گلبان یکی از معروفترین ترجمه‌های این کتاب است. ترجمه بیماری های زنان نواک 2020 به قلم دکتر بهرام قاضی جهانی نگاشته شده است. بیماری های زنان  برک و نواک 2020 از ابتدای آغاز چاپ آن در انتشارات گلبان توسط دکتر قاضی جهانی ترجمه شده است. این کتاب به گفته مترجم در آخرین ویراست خود یعنی نواک 2020 دستخوش تغییرات بسیاری شده است. از همین رو بسیاری از فصول مجدداً ترجمه شده‌اند. در ادامه این مطلب به بررسی نقاط قوت و ضعف بیماری های زنان نواک گلبان خواهیم پرداخت. 

نقاط قوت بیماری های زنان نواک گلبان

1-یکی از مهم‌ترین نقاط قوت کتاب نواک 2020 گلبان ارائه این کتاب در سه جلد است. از آنجایی که حجم این کتاب بسیار زیاد است تقسیم آن به بخش‌های کوچکتر و چند جلدی ایده بسیار خوبی است.

2- این کتاب دارای جلد شومیز است. در طراحی کتاب بیماری های زنان برک و نواک گلبان تلاش شده است تا کتاب تا حد ممکن سبک شود. 

3- این کتاب در دونوع رنگی و سیاه و سفید به چاپ رسیده است. این ویژگی در قیمت کتاب تأثیرگذار است و سبب می‌شود تا مخاطب بر اساس بودجه خود خرید نماید. 

4- شروع فصل با نکات کلیدی است.

5- جملات استفاده شده کوتاه هستند. این امر یکی از ویژگی‌های مهم مثبت در نگارش است. این کار سبب فهم بهتر مطالب خواهد شد. 

6- علائم نگارشی، فاصله‌ها و نیم فاصله‌ها در نگارش این کتاب به‌خوبی رعایت شده‌اند. این موارد همگی از جمله نکاتی هستند که کتاب نواک 2020 دکتر قاضی جهانی را به یکی از بهترین ترجمه‌ها تبدیل می‌کند. 

6-نکات مهم در هر فصل بلد و رنگی شده‌اند. 

7- ترجمه بسیار روان و خوب است. به‌نحوی که در هنگام خواندن آن  احساس خواندن یک کتاب تألیفی را خواهیم داشت.

8- برخی نکات کلیدی در قالب جدول به خواننده ارائه می‌شوند. این امر نیز در بخاطر سپردن نکات مهم، بسیار کمک کننده است. 

9- انگلیسی برخی واژگان پراهمیت که به فارسی روان ترجمه شده‌اند، در پاورقی آورده شده‌ است تا کابر با عبارت درست لاتین آن نیز آشنا گردد. 

10- تصاویر بسیار واضح هستند در عین حال نیز اسامی فارسی بر روی آن‌ها نوشته شده است. از همین رو درک تصویر برای خواننده بسیار آسان است. 

11-توضیحات الگوریتمی یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این کتاب است.

نقاط ضعف بیماری های زنان برک و نواک 2020 گلبان

1- صفحات اول کتاب نواک 2020 به نوشتن نام نویسندگان، تبلیغات سایت و مقدمه و پیش گفتارهای طولانی اختصاص داده شده است. این امر به نظر غیر ضروری است یا حداقل جای آن در شروع کتاب نیست!

2- در فهرست کتاب نام نویسندگان هر فصل آورده شده است که به نظر امری غیرضروری است. بهتر بود بجای این کار از سرفصل های هر فصل به همراه صفحه آن‌ها در فهرست استفاده می‌شد تا دسترسی به سرفصل های مختلف برای کاربر ساده‌تر شود. 

3- در ابتدای هربخش نیز تنها نام فصول ذکر شده است. در حالی که فضای کافی برای عنوان کردن سرفصل ها و صفحات آن‌ها وجود دارد.

4- بهتر بود تا توضیحات مربوط به تصاویر و جداول در کادری رنگی نوشته می‌شدند. 

5- بهتر است در پایان هر فصل از کتاب نواک جلد دوم گلبان یا سایر جلدهای آن نکات مروری یا آزمون‌هایی به جهت یادآوری تعبیه شوند.

خرید کتاب نواک 2020 گلبان

خلاصه نواک سه جلدی گلبان

۵۰۱,۵۰۰ تومان

نواک 2020 گلبان جلد سوم (تک رنگ – شومیز)

۳۱۵,۰۰۰ تومان

نواک 2020 جلد اول (سیاه و سفید)

۳۱۵,۰۰۰ تومان

بیماری های زنان نواک 2020 آرتین طب

همانطورکه گفتیم نواک 2020 یکی از مهم‌ترین کتاب‌ها در زمینه بیماری های زنان است. یکی  از ترجمه های کتاب بیماری های زنان نواک حاصل ترجمه مشترک آرتین طب و اندیشه رفیع است. این کتاب به قلم دکتر فاطمه داوری تنها و دکتر مهبد ابراهیمی نگاشته شده است. پس از بیماری های زنان نواک گلبان در ردیف بعدی از لحاظ تقاضا برای خرید قرار می‌گیرد. در میان ترجمه‌های متعدد همواره در رابطه با این موضوع که بهترین ترجمه نواک 2020 کدام است اختلاف نظر وجود دارد. در ادامه این مطلب به بررسی نقاط قوت و ضعف این کتاب خواهیم پرداخت.

نقاط قوت بیماری های زنان نواک

1- در فهرست این کتاب بخش‌ها و صفحات آن و فصل‌ها و صفحات آن مشخص شده است. از همین رو دسترسی به فصول مختلف کتاب بسیار ساده‌تر خواهد بود.

2- در صفحه اول هر فصل، سرفصل‌هایی که در آن مورد مطالعه قرار می‌گیرد نوشته شده است.

3- شروع فصل با نکات کلیدی آن است که در کادری رنگی نوشته شده‌اند. جداکردن نکات اصلی به‌طور ناخودآگاه باعث توجه بیشتر خواننده کتاب نسبت به آن‌ها و درک بهتر این نکات خواهد شد. 

4- استفاده از جداول رنگی در هر فصل ایده جالبی برای درک بهتر مفاهیم فصل است. 

5- یکی دیگر از نقاط قوت کتاب نواک 2020 بلد کردن نکات مهم  و کلیدی است؛ این امر نیز سبب می‌شود تا نکته اصلی و مهم بیشتر در ذهن بماند. اما ایرادی که به این کار وارد است این است که در این کتاب جملات بلد شده‌اند. در حالی‌که بلد کردن کلمات مهم تأثیر بیشتری در ماندن یک مطلب خاص در ذهن دارد. 

6- کتاب از نظر نگارش، کوتاهی جملات و پاراگراف‌ها بسیار روان است.

7- کتاب بیماری های زنان برک و نواک 2020 از نظر صفحه آرایی نیز بسیار خوب عمل کرده است. به‌نحوی که صفحات آن به هیچ عنوان کاربر را خسته نمی‌کند. 

 

نقاط ضعف نواک 2020

1- یکی از اصلی ترین نقاط ضعف نواک 2020 ترجمه داوری حجم زیاد کتاب و سنگین بودن آن است. اگرچه در این کتاب از جلد شومیز و کاغذ با گرماژ پایین استفاده شده است اما به دلیل دو جلدی بودن کتاب، کتاب بسیار حجیم  است. 

2- بهتر بود در صفحه اول هر فصل در کنار سرفصل‌ها صفحه مربوط به آن‌ها نیز نوشته شود. زیرا در کتابی با این حجم زیاد، دسترسی راحت به مباحث مختلف یکی از ضروریات است!

3- منابع هر فصل 2 الی 3 برگ از مطالب یک فصل را تشکیل می‌دهد این در حالی است که باتوجه به حجم زیاد کتاب پرداختن به منابع هر   فصل به‌صورت مفصل ایده چندان جالبی نیست. اگرچه ذکر منابع هر فصل بطور اختصاصی به خودی خود ایده بسیار جالبی است.

4- زیاد بودن حجم کتاب سبب می‌شود تا ورقه‌های کتاب بیماری های زنان نواک 2020 آرتین طب در دراز مدت و  در اثر استفاده مکرر کنده شوند. 

5- در ترجمه برخی کلمات نظیر “سکسوال ” کوتاهی شده است. بهتر بود بجای برگردان تلفظ کلماتی به این شکل به زبان فارسی، از مترادف آن‌ها در فارسی استفاده می‌شد. برای مثال بجای کلمه سکسوال از عبارت ” جنسی ” استفاده می‌شد.

6- کتاب از ترجمه خوبی برخودار است؛ اما برخی کلمات می‌توانستند به فارسی روان‌تر و ساده‌تری ترجمه شوند.

7- در برخی جملات این کتاب آثار ترجمه تحت الفظی به‌وضوح مشاهده می‌شود.

8- در برخی جمله‌های کتاب نواک 2020 از کلمات ثقیل استفاده شده است. این در حالی است که مترجم می‌توانست به جای کلمات به کار گرفته شده از کلمات ساده‌تری استفاده کند. بدون اینکه به محتوا کتاب خللی وارد شود. 

خرید کتاب نواک بیماری های زنان نواک

خرید کتاب بیماری های زنان نواک 2020 ترجمه داوری از طرف لینک زیر امکان پذیر است. برای خرید این کتاب می‌توانید ترجمه های مختلف نواک 2020 را بررسی نمایید و بهترین ترجمه را مطابق با نظر خود انتخاب کنید. اگر قصد خرید کتاب بیماری های زنان نواک 2020 ترجمه داوری را دارید می‌توانید آن را از بانک کتاب علوم پزشکی با تخفیفی منایب تهیه کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *