معرفی و مقایسه کتاب

بهترین رشته ارشد بهداشت عمومی

بهترین رشته ارشد بهداشت عمومی | منابع ارشد بهداشت عمومی | بهترین کتاب تست بهداشت عمومی

بهترین رشته ارشد بهداشت عمومی کدام است؟ آیا رشته بهداشت عمومی خوبه؟ بازار کار کارشناسی ارشد بهداشت عمومی چطوره؟ بهترین کتاب تست بهداشت عمومی کدام کتاب‌ها هستند؟ منابع ارشد بهداشت عمومی چه کتاب‌هایی هستند؟

شاید ندانید که رشته ارشد بهداشت عمومی برای فارغ التحصیلان بهداشت عمومی وجود ندارد. فارغ التحصیلان کارشناسی این رشته می‌توانند در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش‌هایی مانند آموزش بهداشت، اقتصاد بهداشت، سم شناسی، فناوری اطلاعات سلامت، مهندسی پزشکی، برنامه‌ریزی یادگیری الکترونیکی پزشکی، تاریخ علوم پزشکی، آمار زیستی، رفاه اجتماعی، سلامت سالمندی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، نانوتکنولوژی پزشکی، حشره شناسی پزشکی، اپیدمیولوژی، بهداشت و ایمنی موادغذایی، فیزیولوژی، مهندسی بهداشت محیط، علوم تغذیه، آموزش پزشکی، ارزیابی فناوری سلامت، زیست فناوری پزشکی، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، مدیریت  توانبخشی، علوم بهداشتی در تغذیه، اکولوژی انسانی، تاریخ علوم پزشکی و علوم تغذیه در بحران‌های محیطی به ادامه تحصیل بپردازند.

باتوجه به گرایش‌هایی که نام بردیم، دست فارغ التحصیلان این رشته برای انتخاب باز است. بهترین رشته ارشد بهداشت عمومی معمولاً رشته‌هایی مانند آمار زیستی، اپیدمیولوژی، بهداشت و ایمنی موادغذایی، علوم تغذیه و مهندسی پزشکی است.

رشته بهداشت عمومی خوبه؟

قطعاً سوال خیلی‌‌ها این است آیا رشته بهداشت عمومی خوبه؟

رشته بهداشت عمومی را می‌توان یکی از بهترین رشته‌های وزارت بهداشت دانست. این رشته در مقطع کارشناسی دارای دو سال طرح در بیمارستان است. در مورد بازار کار رشته بهداشت عمومی هم می‌توان گفت این رشته دارای بازار کار خوبی است و پس از فارغ التحصیل شدن در این رشته می‌توان در مراکز بهداشت به‌ویژه در روستاها استخدام شد.

همچنین رشته بهداشت عمومی، رشته‌ای است که از طریق آن می‌توان به رشته‌های مختلف در مقطع کارشناسی ارشد راه یافت. بنابراین می‌توان گفت که تحصیل در رشته بهداشت عمومی بطور کلی خوب است.

بهترین کتاب های ارشد بهداشت عمومی

درس بهداشت عمومی یکی از دروس اصلی بسیاری از رشته‌ها در آزمون کارشناسی ارشد است. برای مثال ضریب درس بهداشت عمومی در رشته آموزش بهداشت و ارتقا سلامت (2) است.

همچنین ضریب این درس در گرایش اپیدمیولوژی نیز (2) است. رشته اکولوژی انسانی نیز از دیگر رشته‌هایی است که درس بهداشت عمومی یکی از دروسی است که در آزمون ارشد این رشته مورد پرسش قرار می‌گیرد و دارای ضریب (1) است.

به همین ترتیب کتاب بهداشت عمومی جزو منابع اصلی گرایش‌هایی محسوب می‌شود که در بخش‌های قبل به آن‌ها اشاره شد. باتوجه به ضریب این درس کتابی که باید به عنوان منابع درس بهداشت عمومی مورد مطالعه قرار گیرند اهمیت می‌یابد.

کتاب جامع بهداشت عمومی

بهترین رشته ارشد بهداشت عمومی | منابع ارشد بهداشت عمومی | بهترین کتاب تست بهداشت عمومی | رشته بهداشت عمومی خوبه؟ | بازار کار بهداشت عمومیخرید کتاب جامع بهداشت جامع عمومی دکتر حاتمی همواره جزو اولین کارهایی است که توسط داوطلبان کارشناسی ارشد بسیاری از رشته‌ها پیراپزشکی که درس بهداشت عمومی دروس اصلی رشته آن‌ها است صورت می‌گیرد.

این کتاب شامل سه جلد و 14 فصل کلی است که در آن مباحثی همچون کلیات بهداشت، سلامت و بیماری، آموزش بهداشت، بهداشت محیط، بهداشت حرفه‌ای، بهداشت دهان و دندان، مدیریت و برنامه‌ریزی در بخش بهداشت، اصول و کاربردهای اپیدمیولوژی، بهداشت خانواده، بهداشت روانی و … مورد بررسی قرار می‌گیرند.

این مجموعه کتاب بیشتر از 3000 صفحه دارد و یکی از کامل‌ترین رفرنس‎‌های بهداشت عمومی است. به‌نحوی که حتی سوالات کنکور ارشد نیز از روی این رفرنس طرح می‌شود. اگر به دنبال قبول شدن در بهترین رشته بهداشت عمومی هستید، مطالعه اصلی‌ترین رفرنس آن یعنی کتاب بهداشت عمومی دکتر حاتمی لازم و ضروری است.

درسنامه جامع بهداشت عمومی خالد رحمانی

کتاب درسنامه جامع بهداشت عمومی خالد رحمانی نیز یکی دیگر از منابع ارشد بهداشت عمومی است. این کتاب به موضوعاتی مانند آموزش بهداشت و ارتباطات، اپیدمیولوژی و آمار حیاتی، اصول تغذیه، کلیات خدمات بهداشتی، جمعیت شناسی و تنظیم خانواده، واکسیناسیون، میکروبیولوژی، کمک‌های اولیه و کلیات بهداشت، مدیریت و نظارت در مراکز بهداشتی و درمانی و … می‌پردازد.

این کتاب یک کتاب درسنامه است که شامل تست‌های چهارگزینه‌ای نیز هست. به‌عبارتی در انتهای هر فصل این سوالات چهارگزینه‌ای به همراه پاسخ تشریحی مطرح شده‌اند.

کتاب بهداشت عمومی خالد رحمانی نیز مانند کتاب جامع بهداشت عمومی جزو کتاب‌هایی است که توسط سازمان سنجش و آموزش پزشکی کشور، به عنوان منابع ارشد بهداشت عمومی معرفی می‌شود و داوطب نه‌تنها می‌تواند از این کتب برای مطالعه درس بهداشت عمومی استفاده کند، بلکه می‌تواند مطمئن باشد که از این کتاب به‌عنوان رفرنس اصلی برای طراحی سوال استفاده می‌شود.

 بهترین کتاب تست بهداشت عمومی

برای قبولی در بهترین رشته ارشد بهداشت عمومی، درسنامه‌های بهداشت عمومی مهم هستند اما مهم‌تر از آن انتخاب بهترین کتاب تست بهداشت عمومی است. زیرا برای شرکت در آزمون‌هایی مانند آزمون کارشناس ارشد یا آزمون استخدامی بهداشت عمومی، بیشتر از اینکه درسنامه بخوانید نیاز است که تست بزنید.

برای تست زنی ممکن است کتاب‌های متعددی به شما معرفی شوند، اما کتاب‌های تست عموماً ماهیت یکسانی دارند؛ به‌عبارتی بیشتر آن‌ها مجموعه تست‌های سال‌های گذشته به همراه پاسخ تشریحی هستند. اما بهترین کتاب تست بهداشت عمومی کدام کتاب است؟

کتاب 5000 تست بهداشت عمومی خالد رحمانی

کتاب 5000 آزمون برگزیده در بهداشت عمومی خالد رحمانی مشهورترین کتاب تست بهداشت عمومی است. این کتاب شامل تست‌های برگزار شده آزمون‌های قبلی به همراه تست‌های تالیفی است.

نوع طبقه‌بندی مطالب این کتاب بر اساس سرفصل‌های درس بهداشت عمومی است. این کتاب براساس کتاب درسنامه جامع بهداشت عمومی خالد رحمانی نوشته شده است. بنابراین این دو کتاب در کنار هم می‌توانند، یک پکیج کامل از درسنامه و تست برای درس بهداشت عمومی باشند.

ERS بهداشت عمومی

بهترین کتاب تست بهداشت عمومیکتاب ERS بهداشت عمومی بروز شده کتاب بانک آزمون طبقه‌بندی شده بهداشت عمومی است. این کتاب بر اساس منابع اصلی وزات بهداشت به نگارش درآمده است. این کتاب شامل 3500 تست طبقه‌بندی شده از آزمون ارشد بهداشت عمومی و تست‌های تالیفی است. تمام تست‌های این کتاب دارای پاسخ تشریحی و نکات تکمیلی هستند. این کتاب منطبق با رفرنس‌های اصلی وزارت بهداشت نوشته شده است.

بانک جامع سوالات بهداشت عمومی

بهترین کتاب تست بهداشت عمومیکتاب بانک جامع سوالات بهداشت عمومی یا کتاب keybook بهداشت عمومی نیز یکی دیگر از کتاب‌های تست در زمینه بهداشت عمومی است. این کتاب نیز مانند سایر کتاب تست‌های بهداشت عمومی شامل سوالات وزارت بهداشت و وزارت علوم کارشناسی به کارشناسی ارشد، و دکتری و آزمون استخدامی بهداشت عمومی است.

این کتاب سوالات بهداشت عمومی را از سال 80 تا 92 پوشش می‌دهد؛ درحالی‌که کتاب ERS بهداشت عمومی این سوالات را تا سال 98 دربرمی‌گیرد. از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به مرور سریع تست‌های مهم در آن اشاره کرد. به‌علاوه این کتاب به یادگیری مفهومی و عمیق مطالب در کوتاه‌ترین زمان ممکن به داوطلب کمک می‌کند.

نتیجه گیری:

پرسش اصلی در این مقاله این بود که ” بهترین رشته ارشد بهداشت عمومی” کدام است؟ در ابتدای مقاله باتوجه به میزان تقاضا بهترین رشته های ارشد بهداشت عمومی را معرفی کردیم.

همچنین با استدلال به این پرسش که آیا رشته بهداشت عمومی خوبه؟ نیز پاسخ دادیم. در ادامه مطلب نیز منابع ارشد درس بهداشت عمومی و بهترین کتاب تست بهداشت عمومی را معرفی کردیم.

کتاب‌های معرفی شده، بهترین و جدیدترین کتاب‌هایی هستند که می‌توانند برای آزمون ارشد وزارت بهداشت، همچنین آزمون استخدامی بهداشت عمومی مورد استفاده قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *