معرفی و مقایسه کتاب

کتاب فیزیولوژی گایتون 2021 – بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون هال

فیزیولوژی گایتون 2021 - بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون هال 2021

کتاب فیزیولوژی گایتون کتابی است که برای اولین بار 65 سال پیش توسط گایتون به نگارش در آمد. این کتاب یکی از درسنامه‌های اصلی پزشکی است. کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه فارسی به‌عنوان یکی از دروس اصلی پزشکی در کشور ما تدریس می‌شود.

فیزیولوژی پزشکی گایتون از ابتدا توسط شخص آرتور سی. گایتون نگاشته شد. برخلاف سایر درسنامه‌های پزشکی که اغلب توسط مجموعه‌ای از نویسندگان به نگارش در می‌آمدند. پس از آن، در چاپ‌های بعدی کتاب، دکتر مایکل هال نیز مباحثی را به این کتاب افزود. این مباحث کتاب فیزیولوژی گایتون را کامل‌تر کرد.

محوریت این کتاب بر اساس مفاهیم قابل فهم برای آموزش دانشجویان تدوین شده است. از همین رو نمی‌توان خرید کتاب فیزیولوژی گایتون هال را به‌عنوان کتابی مرجع برای بررسی آخرین پیشرفت‌های فیزیولوژی توصیه کرد. این کتب مخصوص آموزش گروه‌ها و زیرشاخه‌های مختلف پزشکی نظیر دندانپزشکی، پرستاری و مقاطع تکمیلی علوم زیستی و سلامت بدن است.

بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون 2021

از آنجایی که فیزیولوژی گایتون یکی از کتاب‌های پایه در زمینه رشته پزشکی است؛ ترجمه‌های زیادی نیز برای آن ارائه شده است. از همین رو این پرسش اغلب برای دانشجویان پزشکی مطرح است که بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون 2021 کدام است.

تعدد زیاد ترجمه های این کتاب و تقاضا برای دانلود رایگان ترجمه فیزیولوژی گایتون سبب شده است تا انتخاب و خرید یکی از آن‌ها همواره برای دانشجویان پزشکی و سایر رشته‌های مرتبط دشوار باشد. هر یک از ترجمه های فیزیولوژی گایتون که توسط مترجمان مختلف نگاشته شده است، دارای نقاط قوت و ضعف خود است. البته نقطه قوت و ضعف یک کتاب را می‌توان امری نسبی دانست. زیرا هر کس برای انتخاب بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون معیارهای خاص خود را دارد.

اما امتیاز بهترین ترجمه، تنها به ترجمه روان یک مبحث تعلق نمی‌گیرد. بلکه عوامل بسیاری نظیر خوانایی کتاب، رنگبندی، جلدسازی، کاغذ به کار رفته در کتاب و … همگی از مواردی هستند که در خرید کتاب فیزیولوژی گایتون 2021 باید به آن‌ها توجه شود.

تکرار مکرر این پرسش از سوی دانشجویان سبب شد تا ترجمه‌‌های مختلف از این کتاب را با یکدیگر مقایسه کنیم. این مقایسه دربرگیرنده نقاط قوت و ضعف هر کتاب است که به دانشجو کمک می‌کند تا باتوجه به معیارهای خود، بهترین ترجمه این کتاب را برای فراگیری فیزیولوژی پزشکی انتخاب نمایند.

مقایسه کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه فارسی

تعدد زیاد ترجمه های این کتاب و تقاضا برای دانلود رایگان ترجمه فیزیولوژی گایتون سبب شده است تا انتخاب و خرید یکی از آن‌ها همواره برای دانشجویان پزشکی و سایر رشته‌های مرتبط دشوار باشد. کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه فارسی توسط مترجمان مختلف نگاشته شده است، دارای نقاط قوت و ضعف خود است. البته نقطه قوت و ضعف یک کتاب را می‌توان امری نسبی دانست. زیرا هر کس برای انتخاب بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون هال معیارهای خاص خود را دارد.

اما امتیاز بهترین ترجمه، تنها به ترجمه روان یک مبحث تعلق نمی‌گیرد. بلکه عوامل بسیاری نظیر خوانایی کتاب، رنگبندی، جلدسازی، کاغذ به کار رفته در کتاب و … همگی از مواردی هستند که در خرید کتاب فیزیولوژی گایتون 2021 باید به آن‌ها توجه شود.

کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه حائری

کتاب فیزیولوژی گایتون حائری

کتاب فیزیولوژی گایتون حائری جلد اول یکی از مطرح‌ترین ترجمه‌های این کتاب است که توسط دو مترجم خوب به نام های دکتر علی حائری روحانی و حوری سپهری ترجمه شده است. این کتاب دو جلدی است. در ادامه این مطلب به بررسی ویژگی‌های این کتاب خواهیم پرداخت. هر یک از این ویژگی‌ها ممکن است در نظر کاربر ویژگی‌های خوب یا بد این کتاب باشند، بنابراین قضاوت و تصمیم گیری با خود کاربر خواهد بود.

 1. ترجمه روان این کتاب نیز یکی از ویژگی‌های مهمی است که کتاب فیزیولوژی گایتون حوری سپهری را تا این حد مشهور کرده است.
 2. فیزیولوژی گایتون ترجمه فارسی حائری روحانی دارای فوت مناسب و صفحه آرایی بسیار خوب است.
 3. یکی از ویژگی‌های مثبت نگارشی کتاب، بولد و رنگی کردن عبارات کلیدی مهم است. این امر سبب می‌شود تا بخش‌های مهم کتاب راحت‌تر به ذهن سپرده شوند.
 4. عکس‌ها و نمودارهای به کار رفته در این کتاب نیز از کیفیت و وضوح بسیار خوبی برخوردارند.
 5. استفاده از جملات کوتاه در ترجمه فیزیولوژی گایتون 2021 یکی دیگر از نقاط قوت ترجمه آن است.
 6. کتاب فیزیولوژی گایتون قیمت خوبی دارد.
 7. واژگان انگلیسی مهم هر صفحه در پاورقی ذکر شده‌اند.
 8. در این ترجمه از واژه‌های انگلیسی در کنار تصاویر و نمودارها است. بهتر بود از لغات فارسی نیز در کنار نگلیسی آن برای توضیح این تصاویر و نمودارها استفاده شود.
 9. بهتر بود در بخش‌های اول کتاب نیز مانند بخش‌‌های آخر آن از پاراگراف‌های کوتاه‌تری استفاده شود.
[media type=”aparat” id=”lPFdJ”]

فیزیولوژی گایتون نیاورانی

فیزیولوژی گایتون ترجمه احمدرضا نیاورانی

فیزیولوژی گایتون نیاورانی اولین ترجمه‌ای بود که از این کتاب به چاپ رسید. این ترجمه به‌قدری مورد توجه قرار گرفت که همچنان در صدر جداول فروش قرار دارد. البته پرفروش بودن این کتاب به معنی بی‌نقص بودن آن نیست. از همین رو در این بخش به بررسی این کتاب خواهیم پرداخت. همانطور که اشاره شد نقاط قوت و ضعف یک کتاب امری نسبی است و فاکتور هر فرد برای خرید کتاب فیزیولوژی گایتون هال متفاوت است.

 1. کلمات اصلی در هر فصل از فیزیولوژی گایتون 2021 بولد شده است؛ اما  بهتر بود واژگان مهم هر بخش علاوه‌بر بولد شدن رنگی نیز می‌شدند تا بیشتر در ذهن خواننده باقی بمانند.
 2. واژگان انگلیسی مهم هر صفحه در پاورقی ذکر شده‌اند.
 3. کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه فارسی روانی دارد و در آن از جملات کوتاه استفاد شده است.
 4. کیفیت تصاویر چاپ شده اندکی پایین است و رنگ‌های آن اغلب رو به سردی رفته‌اند.
 5. در توضیح نمودارها و تصاویر تنها از کلمات انگلیسی استفاده شده است. بهتر بود تا از لغات فارسی نیزدر کنار انگلیسی آن برای تصاویر و نمودار استفاده شود.
[media type=”aparat” id=”8TwRS”]

کتاب فیزیولوژی گایتون دکتر نجفی

کتاب فیزیولوژی گایتون دکتر نجفی

فیزیولوژی گایتون نجفی از دیگر ترجمه‌هایی است که از طرفداران خاص خود برخودار است. همانطورکه گفتیم در انتخاب و خرید کتاب فیزیولوژی پزشکی تنها ترجمه آن مطرح نیست. چراکه مسلماً اغلب افرادی که دست به ترجمه کتاب مرجع و مطرح گایتون هال زده‌اند، دستی در ترجمه دارند که دوستداران آن سبک خاص از ترجمه را به خواندن وا می‌دارد. قطعاً فاکتورهای دیگری نیز در این امر دخیل هستند. از همین رو در این بخش نیز مانند بخش‌های قبل به بررسی این ترجمه خاص از کتاب فیزیولوژی گایتون می‌پردازیم.

 1. ترجمه بسیار روان است. از لغات ساده و قابل فهم برای این کار استفاده شده، در عین حال نیز پاراگراف‌ها و جملات کوتاه هستند.
 2. در قسمت پاورقی‌های هر صفحه نیز برخی واژگان انگلیسی قید شده است. این امر سبب می‌شود تا دانشجو علاوه‌بر واژه با نوع و نحوه نگارش آن به انگلیسی نیز آشنا شود.
 3. رنگ به کار رفته در جلد این کتاب جذاب و مخاطب پسند است.
 4. استفاده نکردن از هیچ رنگی برای بولد کردن کلمات کلیدی و عبارات مهم، نه‌تنها فرآیند یادگیری را کندتر می‌کند؛ بلکه خواندن را برای خواننده دشوارتر می‌سازد.
 5. عکس‌های چاپ شده در کتاب فیزیولوژی گایتون دکتر نجفی کیفیت جالبی ندارند.
 6. بهتر بود برای توضیح عکس‌ها و نمودارها از لغات فارسی نیز در کنار لغات انگلیسی استفاده می‌شد.

فیزیولوژی گایتون انتشارات ارجمند ترجمه پروین بابایی

تعداد کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه فارسی تقریبا زیاد است. این امر سبب می‌شود تا کاربر نتواند در مورد خرید بهترین ترجمه کتاب فیزیولوژی گایتون کتاب تصمیم گیری نماید. یک کتاب خوب، کتابی است که در کنار ترجمه روان، راحتی کاربر در استفاده را نیز در نظر بگیرد. از همین رو در خرید کتاب فیزیولوژی گایتون و هال به جز ترجمه باید به مواردی همچون نحوه نگارش، صفحه آرایی کتاب و … نیز دقت شود.

 1.  ترجمه کتاب فیزیولوژی گایتون ارجمند خوب است و مفهوم جمله را منتقل می‌کند؛ اما به دلیل جملات و پاراگراف بلند ممکن است اندکی کاربر را خسته کند.
 2. تصاویر به کار رفته در ترجمه گایتون انتشارات ارجمند از کیفیت خوبی برخوردارند.
 3. پاورقی‌ها در فهم نگارش و تلفظ صحیح برخی کلمات کمک کننده هستند.
 4. در پایان هر فصل منابعی معرفی شده است که می‌تواند برای محققانی که بر روی یک موضوع خاص از علم فیزیولوژی تحقیق می‌کنند بسیار مفید واقع شود.
 5. این کتاب از صفحه‌آرایی بسیار خوبی برخودار است. به‌نحوی که از رنگ‌های زیادی در آن استفاده نشده تا چشم کاربر را خسته کند. در عین حال نیز صفحات کتاب بی‌رنگ و بی‌روح نیستند.
 6. جمله‌های کتاب بلند هستند. این موضوع یکی از ضعف‌های ترجمه است. زیرا با وجود روان بودن ذهن خواننده را خسته می‌کند و درک مطلب را برای او دشوار می‌سازد.
 7. توضیحات زیر شکل‌ها و نمودارها غالباً بخش‌های مهمی از کتاب هستند. اما به آن‌ها توجه نمی‌شود. از همین رو بهتر بود این توضیحات در یک باکس رنگی نوشته شوند تا توجه کاربر را جلب کنند.
 8. بهتر بود واژه انگلیسی برخی کلماتی که به فارسی روان ترجمه شده‌اند، در کنار آن‌ها نوشته می‌شد.

فیزیولوژی گایتون دکتر قاسمی

فیزیولوژی گایتون دکتر قاسمی

کتاب فیزیولوژی گایتون دکتر قاسمی نیز در کنار سایر ترجمه‌های آن، همواره جایگاه یکی از بهترین ترجمه‌ها را به خود اختصاص داده است. این کتاب در کنار فیزیولوژی گایتون حوری سپهری یا فیزیولوژی گایتون ترجمه نیاورانی همواره یکی از گزینه‌ها برای خرید است. ترجمه گایتون دکتر قاسمی به تازگی و با همکاری ناشران مختلفی به چاپ رسیده است. در ادامه این مطلب به بررسی نقاط قوت و ضعف این کتاب خواهیم پرداخت.

 1.  ترجمه کتاب فیزیولوژی گایتون قاسمی روان است. اما با جمله بندی درست‌تر جملات کتاب می‌توانستند مفهوم‌تر باشند.
 2.  بولد و رنگی کردن کلمات کلیدی، به‌ویژه رنگی کردن آن‌ها کاربر را در امر بخاطر سپاری کلمات یاری می‌کند.
 3. این کتاب از نظر صفحه آرایی بسیار خوب عمل کرده است. به نحوی که بلافاصله پس از باز کردن فیزیولوژی گایتون ترجمه فارسی دکتر قاسمی متوجه این موضوع خواهید شد.
 4. بکارگیری کلمات فارسی در  فیزیولوزی گایتون ترجمه دکتر قاسمی و به کاربردن اصل کلمه در پاورقی سبب می‌شود تا کاربر با تلفظ صحیح این کلمات یا اصطلاحات که به فارسی برگردانده شده‌اند نیز آشنا شود.
 5. برای تمام عکس‌ها و جداول توضیحاتی در زیر آن‌ها عنوان شده است. اما وجود این توضیحات در یک کادر رنگی توجه کاربر را بیشتر جلب می‌نمایند. از همین رو بهتر است اگر مطلب مهمی در این توضیحات آورده شده است، توضیحات زیر جداول داخل یک کادر رنگی قرار بگیرند.
 6. بسیاری از شکل های این کتاب فیزیولوژی گایتون 2021 معرف آناتومی بدن هستند. برای مثال در شکل زیر که در ابتدای بخش قلب آورده شده است، بخش‌های مختلف قلب در تصویر به‌صورت جزء به جز معرفی شده‌اند. تمام اسامی استفاده شده در تصویر انگلیسی هستند. در حالی که استفاده از کلمات فارسی برای معرفی اجزای مختلف قلب امر یادگیری را به مراتب ساده‌تر می‌کند.

گایتون 2021 دکتر قاسمی

[media type=”aparat” id=”lSrs4″]

خرید کتاب فیزیولوژی گایتون

برای خرید کتاب فیزیولوژی گایتون از هر ناشر و مترجمی می‌توانید روی لینک‌های ایجاد شده کلیک کنید، به صفحه مربوط به محصول بروید و علاوه‌بر مطالعه کامل و دقیق درباره محصول، آن را باتخفیف خریداری نمایید.

بانک کتاب علوم پزشکی به‌صورت تخصصی در زمینه کتاب‌های پزشکی و پیراپزشکی فعالیت می‌کند. به همین دلیل می‌توانید تمام کتاب‌های ترمیک و کنکوری مربوط به وزارت بهداشت و حتی وزارت علوم را از بانک کتاب علوم پزشکی خریداری کنید.

همچنین خلاصه فیزیولوژی گایتون که چکیده‌ای از همین کتاب‌ها است و در زمان کنکور یا امتحانات می‌توانید از آن‌ها برای دوره کردن و حتی مطالعه آن بجای کتاب اصلی مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر از این کتاب‌ها بهتر است مقاله بهترین خلاصه فیزیولوژی گایتون را ببینید.

نوشته های مرتبط

9 فکر در مورد “ کتاب فیزیولوژی گایتون 2021 – بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون هال

 1. نایس گفت:

  سلام بله لطفا ممنون از سایت خوبتون ولی خب فرخ شادان هم یه چاپ خوب گایتونه لطفا اون رو هم برسی کنید???

  1. مدیر سایت گفت:

   حتما ترجمه فرخ شادان هم بزودی به این مقاله اضافه میشه.

   1. مدیر سایت گفت:

    ترجمه فرخ شادان به محتوا اضافه شد.

 2. الی گفت:

  گیج شدم پس بلاخره کدومو بخرم؟

  1. مدیر سایت گفت:

   ببین عزیزم گایتون کتاب مهم و پرفروشیه بنابراین اکثریت سعی کردن درست ترجمش کنن. از نظر ترجمه میتونم بگم گایتون ترجمه فرخ شادان، گایتون ترجمه نیاورانی و گایتون ترجمه حوری سپهری خوبن. بقیش بستگی داره به اینکه از نظر راحتی در استفاده کدوم کتاب به نظر خودت بهتره. که اینارم کامل بررسی کردیم.

 3. elham گفت:

  بنظرم بررسی خیلی کاملی بود ممنون از توضیحاتتون

 4. مروارید گفت:

  خوب بود

 5. 989303641631 گفت:

  سلام،وقت شما بخیر.کتاب هایی مثل فیزیولوژی گایتون و سلولی مولکولی لودیش رو برای کنکور کامل بخونیم(جلد 1و2) یا خلاصه کتاب رو بخونیم؟سپاس فراوان.

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام وقت بر شما خوش
   اگر زمان کافی دارید بهتره کامل بخونید اگر نه زمان کافی ندارید بهتر که خلاصه مطالعه کنید .
   با سپاس از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *