"/> کتاب تست ارشد پرستاری معرفی و مقایسه کتب سوالات کارشناسی ارشد پرستاري
حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

کتاب تست ارشد پرستاری معرفی و مقایسه کتب سوالات کارشناسی ارشد پرستاری

کتاب تست ارشد پرستاری معرفی و مقایسه کتب سوالات کارشناسی ارشد پرستاري

اگر به دنبال سوالات کارشناسی ارشد پرستاری هستید ولی دانلود فایل سوالات کنکوری که کلید ندارند یا کلید اولیه دارند، شما را اذیت می کند، پیشنهاد می کنیم به دنبال یک کتاب تست ارشد پرستاری باشید که همه سوالات را با پاسخ تشریحی یکجا داشته باشد. قطعا این کار کاملا درستی است که وقت خود را در سایت های مختلف برای دانلود چند دفترچه اسکن شده تلف نکنید.

به دلایلی که در بالا گفتیم بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد پرستاری بجای دانلود دفترچه، بیشتر بدنبال خرید کتاب تست ارشد پرستاری با پاسخ تشریحی هستند. شاید تقاضای بالای داوطلبان باعث شده است که ناشرین مختلف چندین کتاب تست کنکور ارشد پرستاری را روانه بازار کنند. هر چند بسیاری از این کتاب ها بدلیل عدم بروزرسانی از دور رقابت خارج شده اند ولی اگر کسی دقت نکند ممکن است یک کتاب تست کم کیفیت و قدیمی را بخرد که در شرایط زمانی محدود تا کنکور قطعا اتفاق خوبی نیست.

بهترین کتاب تست ارشد پرستاری چیست؟​

ما در این قسمت شاخص های مهمی که باید یک کتاب تست پرستاری خوب داشته باشد را شرح می دهیم. وجه تمایزی مثل داشتن پاسخ های تشریحی، آپدیت بودن، تطابق گزینه ها با کلید نهایی و… از جمله مواردی هستند که در قابل قبول بودن کتاب تاثیر زیادی دارند. در سطور بعد برای هر مورد توضیحاتی شرح داده ایم تا بتوانید در انتخاب بهترین کتاب تست ارشد پرستاری درست عمل کنید.

داشتن پاسخ تشریحی: دارا بودن پاسخهای تشریحی برای تست زنی در کتاب تست پرستاری از مسلمات است و کتابی که این بخش را ندارد، کتاب تست نیست! و صرفا چند دفترچه سوال بهم چسبیده است…

آپدیت بودن کنکور: بروز بودن کتاب تا آخرین سال برگزار شده آزمون ارشد پرستاری باعث خواهد شد تا شما با آخرین تغییرات دیدگاه اساتید در طراحی سوالات کارشناسی ارشد پرستاری آشنا شوید.

تطابق گزینه ها با کلید نهایی: تطابق گزینه های صحیح اعلام شده در کتاب با کلید نهایی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت بسیار مهم است. متاسفانه در مواردی از کتاب تست ارشد پرستاری ناشران شاهد این هستیم که از کلید اولیه وزارت بهداشت استفاده شده است و گویا نویسنده از تغییرات کلید نهایی آزمون مطلع نشده است و یا دسترسی نداشته است.

بررسی و تحلیل گزینه ها: در پاسخ تشریحی برخی سوالات علت غلط بودن گزینه های دیگر مهم است. شاید در همه تست های کنکور ارشد پرستاری این موضوع رخ ندهد ولی در برخی تست های کنکوری استاد طراح سوال اقدام به گذاردن تله تستی می کند و بسیاری از داوطلبان را به اشتباه می اندازد. لذا علت غلط بودن آن گزینه ای که به عنوان تله در کنار گزینه صحیح سوال قرار گرفته است می بایست مشخص شود.

تعیین سطح دشواری سوالات: هنگام تست زنی ممکن است با سوالاتی مواجه شوید که ندانستن پاسخ آن روحیه شما را ضعیف کند. وقتی بعد از تست زنی متوجه می شوید آن سوال، یکی از تست های دشوار کنکور بوده است، تا حدود زیادی روحیه خود را باز می یابید. پس اطلاع از آسانی یا دشواری سوالات در تست زنی مزیت بزرگی است.

سوالات تالیفی یا کنکوری: اولین شرط کتاب تست، وجود تست های کنکور در آن است. بدین معنی که داوطلب آزمون ارشد پرستاری می بایست ابتدا به تست های کنکور دسترسی داشته باشند. بعد اگر نیاز به تست های بیشتری پیدا کردند سراغ تست تالیفی برود.

حال در بخش های بعدی به سراغ کتاب های تست پرستاری از هر نویسنده یا ناشر متفاوت می رویم و سعی می کنیم آن ها را بصورت واقعی و جدی مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

کتاب جعبه سیاه پرستاری انتشارات سنا

کتاب جعبه سیاه پرستاری جدیدترین کتاب تست موجود در بازار است که توسط دکتر نیما پورغلام نگارش و توسط موسسه علمی انتشاراتی سنا به چاپ رسیده است. قطعا یک موسسه که در چند سال اخیر آمار قبولی بالایی در آزمون کارشناسی ارشد پرستاری داشته است، مسلما می بایست یک کتاب تست قابل قبول برای داوطلبان خود داشته باشد.  سوالات ارشد پرستاری این کتاب تا آخرین سال برگزار شده یعنی سال ۹۸ موجود است.

 • نقاط قوت

پاسخ های تشریحی: ویژگی بارز این کتاب می توان به پاسخ های تشریحی همراه با تحلیل سوال اشاره کرد که نسبت به بقیه کتب دیگر بی نظیر است. همچنین این پاسخ ها بر اساس کلید نهایی وزارت بهداشت نگارش شده اند.

منابع بروز پاسخها: پاسخ های تشریحی این کتاب جعبه سیاه پرستاری بر اساس منابع بروز پرستاری مثل چون برونر سودارث ۲۰۱۸ و بلک و فیپس می باشد. چیزی که در پاسخ های تشریحی اکثر کتب تستی وجود ندارد.

علامت های راهنما: در ابتدای پاسخ تشریحی این کتاب سوالات آسان، متوسط، سخت با یک علامت جالب مشخص شده اند. همچنین برای بعضی سوالات یک علامت لامپ گذاشته شده که از نظر نویسنده بدین معنی است که آن سوال جزو سوالات پرتکرار کنکور هستند.

چاپ و گرافیک جذاب: کتاب جعبه سیاه بدلیل چاپ دو رنگ و طراحی گرافیکی جذابی که در صفحات کتاب دارد در طول مطالعه خستگی کمتری نصیب خواننده می کند.

قیمت مناسب: علی رغم چاپ دورنگ و کیفیت مناسب طراحی، کتاب جعبه ی سیاه در مقایسه با کتاب های تست دیگر کمترین قیمت پشت جلد را دارد.

 • نقاط ضعف

نداشتن فیلم: روی جلد این کتاب درج شده همراه با فیلم های دکتر پورغلام، ولی بعد از خراش کد پشت کتاب و درج آن در سایت متوجه می شویم که این فیلم ها پولی هستند.

خرید کتاب جعبه سیاه پرستاری با تخفیف

در صورتی که در مقایسه کتاب های معرفی شده به این نتیجه رسیده اید که این کتاب برای شما بهتر است. از طریق لینک زیر می توانید خرید کتاب جعبه سیاه پرستاری را با تخفیف به انجام رسانید.

کتاب بانک سوالات درسنامه جامع پرستاری اسدی نوقابی

بانک سوالات درسنامه جامع پرستاری اسدی نوقابی به عنوان یک کتاب تست ارشد پرستاری که بر اساس درسنامه اندیشه رفیع دسته بندی شده است. این کتاب توسط دکتر احمدعلی اسدی نوقابی ، اعظم ساعی و ناهید رجایی و توسط انتشارات اندیشه رفیع به چاپ رسیده است.

 • نقاط قوت

پاسخ های تشریحی: این کتاب پاسخ تشریحی به میزان قابل قبولی دارد.

تعداد زیاد تست ها: با توجه به آوردن سوالات آزمون های قدیمی همچون تربیت مدرس و دانشگاه آزاد، برای برخی تعداد زیاد تست ها به نوعی آرامبخش است، بطوریکه داوطلب ترسی از تمام شدن تست ها ندارد.

 • نقاط ضعف:

غلط های علمی و املایی: یکی از اساسی ترین نقاط ضعف کتاب بانک سوالات اسدی نوقابی اشکالاتی است که در کتاب هست. هر ساله این کتاب فقط با اضافه شدن سال جدید به آن آپدیت می شود و اشکالات علمی و املایی که به آن وارد است توجهی نمی شود.

بروز نبودن منابع پاسخها: همانطور که گفتیم هر سال فقط یک سال جدید به این کتاب اضافه می شود ولی پاسخ هایی که برای سال های قبل نوشته شده هیچ تلاشی از نظر تغییرات منابع و بروزرسانی اطلاعات صورت نمی گیرد.

حجم کتاب: حجم این کتاب بخاطر آوردن سوالات تربیت مدرس و دانشگاه آزاد بی دلیل بالا رفته است. این موضوع دیگر ثابت شده که کسی که قصد قبولی در آزمون ارشد وزارت بهداشت دارد باید با نحوه طراحی سوال اساتید وزارت بهداشت از روی سوالات این وزارتخانه آشنا شود. پس آشنایی با سوالات قدیمی تربیت مدرس و دانشگاه آزاد بیشتر ذهن خواننده را پراکنده می کند و مباحثی که در کنکور ارشد پرستاری وزارت بهداشت مهم هستند را نشان نمی دهد.

قیمت کتاب: قیمت کتاب اسدی نوقابی نسبت به بقیه کتاب های تست ارشد پرستاری بالاست.

خرید کتاب تست پرستاری اسدی نوقابی با تخفیف

طبق توافقی که چندین سال است با انتشارات اندیشه رفیع داریم امکان خرید اینترنتی کتاب تست ارشد پرستاری اسدی نوقابی با تخفیف ویژه برای وفاداران به سایت بانک کتاب علوم پزشکی فراهم است.

کتاب IQB کارشناسی ارشد پرستاری

انتشارات گروه تالیفی دکتر خلیلی که در زمینه رشته های علوم آزمایشگاهی زیرنظر آموزشگاه دکتر خلیلی موفق عمل کرده است، اخیرا به تازگی به حوزه پرستاری وارد شده است. در تهران دو آموزشگاه علوم پزشکی مشهور داریم یکی آموزشگاه سنا که بیشتر در رشته های بالینی مثل پرستاری مامایی و… محبوب است و دیگری آموزشگاه خلیلی بیشتر در رشته های علوم آزمایشگاهی و زیست شناسی محبوب است. کتاب IQB پرستاری هنوز امتحان خود را پس نداده است و باید ببینیم چقدر از سوی مخاطبان مورد استقبال قرار می گیرد. نویسنده این کتاب تست ارشد پرستاری آقای مرتضی نصیری است. این کتاب بصورت تک رنگ و با جلد گالینکور و حدودا ۵۰۰ صفحه به چاپ رسیده است.

 • نقاط قوت

ظاهر فیزیکی: جلد کتاب بصورت هارد یا گالینکور است و دوام کتاب را برای صاحبش بیشتر می کند.

پاسخ تشریحی: این کتاب پاسخ تشریحی دارد.

بروزرسانی: این کتاب تا سال ۹۸-۹۹ بروزرسانی شده است.

 • نقاط ضعف

پاسخ های تشریحی: نویسنده پاسخ های تشریحی ابتدای کتاب را بسیار پر ملات و زیاد نوشته و هر چه به انتهای کتاب و سالهای جدیدتر می رسیم، پاسخ آنها به سوالات قبلی ارجاع داده شده است. این موضوع خواننده را کمی اذیت می کند. شاید خواننده دوست داشته باشد بداند علت رد سایر گزینه های دیگر چیست؟ ولی با دیدن جمله رجوع شود به پاسخ سوال … کمی ناراحت شود.

بروز نبودن منابع پاسخ ها: در بسیاری از پاسخ ها، بویژه پاسخ های سوالات قبل از ۹۰، نکات بر اساس برونر ۲۰۱۴ گفته شده است. در حالیکه در برونر ۲۰۱۸ همان نکته عوض شده است.

خرید کتاب تست پرستاری IQB با تخفیف

اگر در مقایسه با سایر کتب تست ارشد پرستاری به این نتیجه رسیدید که کتاب IQB ده سالانه پرستاری انتشارات دکتر خلیلی برای شما بهتر است، بانک کتاب علوم پزشکی باسابقه ترین مرکز فروش کتب علوم پزشکی مفتخر است از طریق زیر آن را با تخفیف ویژه به شما ارائه نماید.

کتاب تست پرستاری انتشارات کتابخانه فرهنگ

کتاب تست پرستاری کتابخانه فرهنگ یک مجموعه شامل سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد و دکترا وزارت بهداشت سالهای ۹۰ تا ۹۸ است.

 • نقاط قوت

داشتن سوالات دکتری: البته شاید داشتن سوالات دکتری برای برخی از داوطلبان اتفاق خوبی باشد. ولی وقتی به سراغ سوالات مبانی پرستاری دکتری می رویم متوجه می شویم رفرنس طراحی سوال دکتری کاملا با ارشد متفاوت است. منابع کارشناسی ارشد پرستاری برونر ۲۰۱۸ است ولی رفرنس سوالات دکتری پرستاری کتاب پرستاری کوزیر است. پس وجود سوالات دکتری پرستاری هیچ کمکی به داوطلبان ارشد نمی کند.

 • نقاط ضعف

نداشتن پاسخ تشریحی: بزرگترین نقطه ضعف کتاب تست پرستاری انتشارات کتابخانه فرهنگ نداشتن پاسخ های تشریحی است.

کم داشتن سوالات ارشد: در این کتاب فقط سوالات کارشناسی ارشد پرستاری سال ۹۰ تا ۹۸ آورده شده است. در حالیکه سوالات دهه هشتاد هم برای آزمون های اخیر قابل استفاده و مفید است.

عدم تطابق با کلید نهایی: کلید اکثر آزمون های موجود در کتاب تست پرستاری انتشارات کتابخانه فرهنگ بر اساس کلید اولیه است! این موضوع وقتی که پاسخ تشریحی برای سوالات وجود ندارد بسیار مهم خواهد بود.

خرید کتاب تست ارشد پرستاری کتابخانه فرهنگ

کتاب بانک سوالات پرستاری دکتر غفاری

کتاب بانک سوالات پرستاری دکتر فاطمه غفاری از سوی انتشارات بشری به چاپ رسیده است. این کتاب از قدیمی ترین کتاب های تست پرستاری است که بیش از ۳۰۰۰ تست در آن از آزمون های استخدامی گرفته تا تا کنکور ارشد پرستاری وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد و…

 • نقاط قوت

تعداد تست زیاد: این کتاب بیش از ۳۰۰۰ تست دارد و برای کسی که دغدغه تمام شدن تست دارد بسیار خوب است.

 • نقاط ضعف

بروزرسانی: سوالات کنکور ارشد پرستاری ۹۸ در این کتاب وجود نداشت.

پاسخ تشریحی: سوالات کنکور ارشد پرستاری ۹۵ و ۹۶ و ۹۷ در کتاب بانک سوالات پرستاری پاسخ تشریحی ندارد. طبیعتا سوالات سالهای اخیر نقش بسیار مهمی در پیش بینی سوالات احتمالی دارد و پاسخ های تشریحی کمک زیادی در فهمیدن مطالب مورد تاکید در طراحی سوالات دارد.

غلط های علمی و املایی: یکی از اساسی ترین نقاط ضعف کتاب بانک سوالات دکتر غفاری غلط های علمی و املایی است که در کتاب وجود دارد. هر ساله این کتاب فقط با اضافه شدن سال جدید به آن آپدیت می شود و اشکالات علمی و املایی که به آن وارد است توجهی نمی شود.

حجم زیاد و قیمت بالا: اگر قصد شرکت در آزمون ارشد را دارید، خواندن این کتاب را توصیه نمی کنیم چون سوالات اضافی و غیرمفیدی در آن وجود دارد که در سال های اخیر اصلا برای طراحان سوال کنکور ارشد مهم نیست. نتیجه وجود این سوالات این شده که حجم کتاب بالای ۱۱۰۰ صفحه شود. معمولا قشر پرستار برای آزمون استخدامی پرستاری و یا کنکور ارشد زمان زیادی برای مطالعه ندارد، چه برسد برای تست زنی کتابی با این حجم را به اتمام برساند. طبیعتا قیمت کتاب بانک سوالات پرستاری دکتر غفاری بخاطر تعداد صفحات از بقیه کتاب های تست بیشتر است.

خرید کتاب بانک سوالات پرستاری دکتر غفاری با تخفیف

انتشارات بشری با همکاری بانک کتاب پزشکی امکان خرید کتاب بانک سوالات پرستاری دکتر فاطمه غفاری با بیشترین تخفیف را فراهم نموده است. جهت خرید اینترنتی کتاب بانک سوالات پرستاری به زیر مراجعه کنید.

کتاب تست پرستاری جامعه نگر

شاید کمتر پرستاری باشد که نام انتشارات جامعه نگر را در حوزه پرستاری نشنیده باشد. این نشر در حوزه کنکور ارشد پرستاری پا به میدان گذاشته و کتاب تست ارشد پرستاری شامل مجموعه آزمون های کارشناسی ارشد از سال ۷۷ را ارائه نموده است. این کتاب بصورت آزمون به آزمون می باشد.

 • نقاط قوت

پاسخ های تشریحی: این کتاب پاسخ تشریحی دارد.

بروزرسانی: سوالات ۹۸ در این کتاب اضافه شده است.

اعلام رفرنس پاسخها: نویسنده در پایان سوالات سعی کرده است رفرنس سوال را در کتاب برونر یا DRS پرستاری همراه با شماره صفحه معرفی نماید. (البته این موضوع درست اجرا نشده است که در قسمت نقاط ضعف به آن می پردازیم)

 • نقاط ضعف

آدرس دهی غلط: همانطور که گفتیم رفرنس سوال به همراه شماره صفحه آن کتاب در پاسخ تشریحی ذکر شده است. مثلا در بسیاری از پاسخ ها ذکر شده است: برونر یا DRS صفحه … که وقتی به سراغ این کتاب ها با ویرایش جدید می رویم متوحه می شویم شماره صفحه همخوانی ندارد.

بروز نبودن منابع پاسخ ها: در بسیاری از پاسخ ها، بویژه پاسخ های سوالات قبل از ۹۰، نکات بر اساس برونر ۲۰۱۴ یا وونگ ویرایش قبلی گفته شده است. در حالیکه در برونر ۲۰۱۸ همان نکته عوض شده است. فقط در سوالات مربوط به سال ۹۷ و ۹۸ پاسخ ها بر اساس برونر ۲۰۱۸ بود.

خرید کتاب تست پرستاری جامعه نگر MSE

در صورتیکه تصمیم خود را گرفته اید و فکر می کنید که کتاب MSE پرستاری برای شما بهتر است. به کمک تخفیف ویژه ای که برای شما در نظر گرفته ایم می توانید این کتاب را با قیمتی ایده آل برای خود تهیه فرمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *