معرفی و مقایسه کتاب

drs پرستاری یا صفر تا صد داخلی جراحی ؟ کدام کتاب بهتر است؟

drs یا صفر تا صد داخلی جراحی ؟ کدام کتاب بهتر است؟ drs داخلی جراحی بخرم یا صفر تا صد؟

drs پرستاری یا صفر تا صد داخلی جراحی ، دو کتابی هستند که این روزها در رقابت شدید با همدیگرند. کدام کتاب بهتر است؟ شاید شما هم قصد خرید drs داخلی جراحی یا خرید صفر تا صد داخلی جراحی را دارید، اما نمی‌دانید که باید کدام کتاب را بخرید؛ قطعاً مقایسه این دو کتاب با هم می‌تواند کمک کننده باشد.

مبحث داخلی جراحی یکی از مباحثی است که ضریب بالایی را در آزمون ارشد و استخدامی  رشته پرستاری به خود اختصاص می‌دهد. به همین علت این درس یکی از دروسی است که باید به شدت روی آن تمرکز کرد.

منابع پرستاری داخلی جراحی شامل لیست کتاب های برونر ، کتاب بلک و فیپس و … می‌شود. مجموعه برونر و سودارث به خودی خود شامل 17 جلد کتاب است. سوای اینکه سایر منابع نیز کتاب‌های بسیار حجیم و پرمحتوایی هستند.

بنابراین باید به نوعی بی‌خیال رفرنس خوانی شد. در این بین درسنامه‌هایی مانند DRS پرستاری داخلی جراحی و صفر تا صد داخلی جراحی هستند که خلاصه‌ای از رفرنس‌ها را دور هم جمع کرده‌اند و درسنامه‌ای جامع را در اختیار داوطلب قرار می‌دهند. در ادامه به مقایسه این دو کتاب خواهیم پرداخت.

همانطورکه گفتیم برای پاسخ به سوال DRS پرستاری یا صفر تا صد داخلی جراحی بهترین راه مقایسه است. اما یک مقایسه درست و دقیق بین دو کتاب باید همه جانبه باشد. به این معنی که از کتاب باید از نوع نگارش آن گرفته تا علائم نگارشی و ویراستاری ادبی آن چک شود.

صفر تا صد داخلی جراحی

drs یا صفر تا صد داخلی جراحی ؟ کدام کتاب بهتر است؟ drs داخلی جراحی بخرم یا صفر تا صد؟

کتاب صفر تا صد داخلی جراحی خلاصه‌ای جامع و تکنیکی از منابع معتبر داخلی و جراحی همچون مجموعه کتاب های برونر و سوداث بلک و فیپس و … است. این کتاب فصل بندی شده است. فصل‌های آن شامل قلب و عروق، مفاهیم پایه، مفاهیم بیوفیزیکی و روانی – اجتماعی، گوارش، درد، الکترولیت، شوک، سرطان و مراقبت های پایان عمر، متابولیسم و اندوکرین، تنفس و تبادلات گازی، ارتوپدی، ایمونولوژی، کلیه و مجاری ادراری، پوست و سوختگی، سیستم تولید مثل، چشم و گوش، خون شناسی، اتاق عمل و عفونی، اورژانس و بلایا است. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که کتاب از نظر محتوایی کامل است.

2- یکی از ویژگی‌های مثبت دیگری که در کتاب صفر تا صد داخلی جراحی به چشم می‌خورد آوردن نکات کلیدی و مهم در قالب جداول رنگی است. این شیوه بهترین شیوه برای به ذهن سپاری نکات مهم و کلیدی برای آزمون است.

3- البته نکات کلیدی و مهم در این کتاب تنها به جداول نکته ختم نمی‌شوند؛ بلکه بخشی با عنوان “توجه” در کتاب وجود دارد که نکات مهمی را که ممکن است از ذهن کاربر دور شود به او یادآوری می‌کند.

4- شیوه نگارش در این کتاب بر پایه نکات، به‌صورت خلاصه شده و جامع در عین حال کنکوری است.

5- علاوه‌بر بخش “نکته” و بخش ” توجه” در خلال کتاب با بخش‌هایی با عنوان ” مراقبت پرستاری” ” تشخیص” و ” درمان” نیز مواجه می‌شوید. این بخش‌ها نه‌تنها خلاصه و نکات بدرد بخوری را برای آزمون در اختیار شما قرار می‌دهند بلکه در بخش بالینی نیز به شما کمک می‌کنند. یعنی این درسنامه تنها برای امتحان شما نوشته نشده است، بلکه در بخش بالینی و در هنگام کار نیز می‌توانید از نکات ارائه شده در این کتاب استفاده کنید.

6- در خلال این کتاب تست‌های پرتکرار کنکور ارشد و استخدامی وزارت بهداشت به همراه پاسخ تشریحی قرار داده شده‌اند. این امر نه‌تنها سبب می‌شود تا با سوالات پرتکرار کنکور ارشد وزارت بهداشت آشنا شوید؛ بلکه پاسخ تشریحی آن نیز سرشار از نکاتی است که برای پاسخگویی به سوالات کنکور ارشد و استخدامی به شما کمک کند.

7 – اما مهم‌ترین موضوعی که درمورد خرید یک کتاب وجود دارد زبان نگارش آن است. زبان نگارش کتاب صفر تا صد داخلی جراحی به قدری روان است؛ که با خواندن آن تصور می‌کنید که خودتان از کتاب‌های رفرنس نسخه برداری کرده‌اید. علت این موضوع این است که نویسنده این کتاب دانشجوی دکتری پرستاری است و کتاب را به زبان دانشجویان نوشته و آن را بر اساس نیاز آنان بهینه سازی کرده است.

8- انگلیسی برخی کلمات ترجمه شده در پاورقی آورده شده‌اند. این موضوع باعث می‌شود اگر در سوالی با لغت یا اصطلاح اصلی یک بیماری مواجه شدید دست و پای خود را گم نکنید و بدانید که منظور از آن لغت دقیقاً چیست.

9- از نظر نگارشی جملات و پاراگراف‌های این کتاب کوتاه هستند و از علائم نگارشی به درستی در آن استفاده شده است. این موضوع سبب راحتی کاربر در مطالعه آن می‌شود.

این کتاب به‌صورت کامل در محصول مربطوطه بررسی شده است. همچنین ویدیویی از بررسی این کتاب نیز در محصول وجود دارد که با کلیک بر روی هر یک از عکس‌ها یا لینک‌های ایجاد شده به محصول مراجعه نمایید.

DRS پرستاری داخلی جراحی

drs یا صفر تا صد داخلی جراحی ؟ کدام کتاب بهتر است؟ drs داخلی جراحی بخرم یا صفر تا صد؟

DRS پرستاری داخلی جراحی به مرور جامع داخلی جراحی نیز معروف است. مباحث این کتاب شامل مفاهیم پرستاری، درد، شوک و سرطان، آب و الکترولیت، اتاق عمل، تنفس و تبادلات گازی، قلب و عروق و خون، گوارش، کبد و دیابت، سیستم کلیه و مجاری ادراری، بیماری‌های تناسلی زنان و مردان و پستان، ایمنی، ایدز آلرژی و روماتولوژی، بیماری‌های پوست و سوختگی، چشم و گوش، دستگاه اعصاب، ارتوپدی، بیماری‌های عفونی و سیستم ایمنی است. از همین رو این کتاب هم مانند صفر تا صد داخلی جراحی از نظر محتوایی کامل است و تمام مباحث داخلی جراحی را دربر می‌گیرد.

2- در این کتاب نیز تلاش شده است تا مطالب خلاصه‌وار توضیح داده شوند اما نه به اندازه کتاب صفر تا صد داخلی جراحی. همانطورکه از حجم این دو کتاب نیز پیداست، کتاب صفر تا صد نسبت به drs پرستاری داخلی جراحی کم حجم‌تر است. همچنین در این کتاب به نسبت کتاب صفر تا صد داخلی جراحی نکات کلیدی و کنکوری کمتر برجسته شده‌اند. برای مثال در کتاب صفر تا صد داخلی جراحی نکات مهم همگی در قالب جداول رنگی به کاربر ارائه شده‌اند که مسلماً به ذهن سپاری آن‌ها نیز راحت‌تر است. اما در کتاب drs پرستاری حداکثر کاری که برای جلب توجه کاربر به نکات شده است بولد کردن این کلمات است.

3- در این کتاب نیز از جداول استفاده شده است؛ اما نسبت آن‌ها به نسبت جداول داخل کتاب صفر تا صد داخلی جراحی کمتر است. در کتاب صفر تا صد داخلی جراحی بطور واضح تلاش می‌شود تا مطالب مرتبط با هم در قالب جدول بیان شوند تا به ذهن سپاری آن برای خواننده راحت‌تر شود.

4- در انتهای هر فصل از این کتاب، خلاصه‌ای از مطالب فصل ارائه شده است. به نظر داشتن این خلاصه باتوجه به نوع ارائه مطالب در خلال فصل لازم و ضروری بود. چراکه در این کتاب برخلاف کتاب صفر تا صد داخلی و جراحی نکات به‌گونه‌ای ارائه نشده‌اند که با ورق زدن کتاب بتوان آن‌ها را دوره کرد. (در کتاب صفر تا صد همه نکات مهم در باکس‌های رنگی آورده شده ‌اند، از کلمه ” توجه ” برای جلب توجه خواننده در همه جای کتاب استفاده شده است و جدول‌ها به خودی خود نوعی خلاصه نویسی هستند)

5- در انتهای هر فصل از این کتاب قسمتی با عنوان پرسشنامه وجود دارد که شامل سوالات تکراری کنکور است که این سوالات در خلال فصل‌ها در کتاب صفر تا صد داخلی جراحی نیز آورده شده‌اند؛ اما تفاوت مهمی که این سوالات در این دو کتاب با یکدیگر دارند پاسخ تشریحی آن‌ها است. در کتاب صفر تا صد داخلی جراحی این سوالات دارای پاسخنامه تشریحی هستند؛ پاسخ تشریحی به خودی خود دارای نکات بسیاری است. باتوجه که این سوالات از سوالات پرتکرار کنکور سراسری نیز می‌باشند.

6- متن کتاب هم روان و خوب است اما اگر بخواهیم بگوییم drs پرستاری یا صفر تا صد داخلی جراحی ، باید گفت که متن کتاب drs پرستاری اندکی رسمی‌تر از متن کتاب صفر تا صد داخلی جراحی است. به‌همین علت برقراری ارتباط با متن آن اندکی دشوارتر است.

این کتاب به‌صورت کامل در محصول مربطوطه بررسی شده است. همچنین ویدیویی از بررسی این کتاب نیز در محصول وجود دارد که با کلیک بر روی هر یک از عکس‌ها یا لینک‌های ایجاد شده به محصول مراجعه نمایید.

سخن آخر:

مطالب کتاب drs پرستاری و صفر تا صد داخلی جراحی از نظر محتوا یکسان هستند، تنها تفاوت این دو کتاب از نظر نوع نگارش و صفحه‌آرایی و در نظر گرفتن راحتی کاربر برای بخاطر سپردن مطالب است. همانطورکه می‌دانید این دو کتاب ار کتاب‌های کنکوری محسوب می‌شوند، به همین علت باید برای کنکور نیز نگارش شده باشند.

یعنی نحوه نگارش آن‌ها به‌نوعی باشد که در زمان کم بتواند حداکثر مطالب را به ذهن خواننده منتقل کند. در عین حال نیز نکات مهم و کنکوری را به‌نحوی به کاربر ارائه کند که در ذهن آن ماندگار شود. در عین حال مطالب کتاب باید جامع باشند و همه رفرنس‌ها را پوشش دهند و در عین جامعیت به بهترین نحوه خلاصه نویسی شده باشند.

باتوجه به این مطالب اگر بپرسید drs پرستاری یا صفر تا صد داخلی جراحی به شما می‌گوییم که با توجه به‌ویژگی‌های فوق با کدام کتاب ارتباط بیشتری برقرار می‌کنید و کدام کتاب می‌تواند مطالب کتاب‌های رفرنس را به‌صورت بهینه‌تر به ذهن شما منتقل کند؟

نوشته های مرتبط

2 فکر در مورد “ drs پرستاری یا صفر تا صد داخلی جراحی ؟ کدام کتاب بهتر است؟

  1. علی گفت:

    کتاب بسیار کامل و جامع

  2. علی گفت:

    بسیار عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *